Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Trwały i wygodny fotel do komputera na duże obciążenie.

22 Apr 2020 15:49 429 4
  • Level 17  
    Ostatnio pracuję na komputerze z domu. I pojawił się problem. Mam zwykłe drewniane krzesło i po kilku godzinach tyłek boli... Chcę więc kupić coś wygodnego do domu. Wysyłkowo, bo teraz nie ma jak pójść na zakupy, żeby przymierzyć.
    Jestem szeroki i ważę 130kg przy wzroście 182cm.
    W pracy miałem tani fotel "gamingowy" - model Deus F16. On jest trochę wąski jak dla mnie, ale po całym dniu pracy nic mnie nie bolało. Jednak ten fotel nie jest rewelacyjny - to był najtańszy model, jaki znalazłem na wagę 150kg (kosztował chyba około 300zł). Z plastików obłazi farba, siłownik już wymieniałem, bo się zepsuł, wylatują zaślepki śrub. Ale pomijając to, że jest trochę za wąski to siedzi się wygodnie. Model ten już jest niedostępny.
    Nie bardzo wiem, na co zwrócić uwagę. Znalazłem np. jakiś Nordhold Ymir w Morelach za 400zł, ale nie wiem, co to będzie warte. Obciążalność według Moreli ma 200kg, ale na innych stronach podają tylko 140kg.
    Nie zależy mi na mnóstwie regulacji. Chciałbym po prostu, żeby był wygodny i wytrzymały. Chociaż chciałbym, żeby miał funkcje bujania. Jeśli trzeba mogę przeznaczyć wyraźnie więcej pieniędzy niż te 400zł, ale jeśli to zbyteczne to zadowoliłbym się czymś najtańszym. Czy możecie polecić jakieś modele?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 11  
    Ja miałem dużo szczęścia i dawno temu kupiłem w IKEI zwykłe krzesło biurowe - coś w rodzaju tego: [url=https://www.ikea.com/pl/pl/p/hattefjaell-krzeslo-biurowe-z-podlokietnikami-smidig-czarny-czarny-s89305205/]https://www.ikea.com/pl/pl/p/hattefjaell-krzeslo-biurowe-z-podlokietnikami-smidig-czarny-czarny-s89305205] tylko moje ma obicie z czystej wełny.

Minęło 13 lat i po tylu latach ma tylko porozdzierane obicie, cała mechanika pracuje jak nowa, nigdy nie musiałem niczego czyścić ani smarować tylko dokręcałem śruby w podłokietnikach, a też mam zdecydowanie 100+ i krzesła używam konkretnie. Jeżeli producent daje 10 lat gwarancji na krzesło a nie 2 to znaczy że wie co produkuje.
    Jeżeli miałbym coś doradzić - ja bym nie kupował krzesła na którym nie mogę usiąść i przetestować. Wygody nie sprawdzisz w żadnym folderze, a jak źle trafisz to kręgosłup odezwie się po pół roku i będziesz miał koniec siedzenia. Nie wiem też czy funkcja bujania bardziej nie wykańcza kręgów bo wymusza garbienie się na krześle. Poza tym wcześniej nie doceniałem wełny jako obicia - w pracy mam "ekoskórę" która kompletnie nie oddycha i zaprojektowana jest chyba dla ludzi którzy co 5 minut wstają z fotela i lecą się przewietrzyć.
  • Level 5  
    Tak jak zauważyłeś te krzesła gamingowe są bardzo wygodne. Sam siedzę na krześle gamingowym w trakcie pracy zdalnej i bardzo sobie cenie. Z producentów poleciłbym Ci Genesisa bo ma przystępne ceny i dobre przełożenie cena- jakość.
    genesis-zone.com (zakładka "sklep" i "fotele") wybór jak widzisz jest spory. Chyba każdy fotel deklaruje dopuszczalną wagę do 150kg. Świetne jest to, że w niektórych krzesłach masz w zestawie poduszki na lędźwia i głowę. Oczywiście można je odłaczyć jeśli by Ci nie pasowały, ale ja sobie bardzo cenie takie poduszki szczególnie na lędźwia.
    Każdy taki fotel ma możliwość bujania i na moim przykładzie: ma taki zakres, że można się praktycznie położyć. Oczywiście kwestia tego czy zablokujesz czy odblokujesz sobie takie mocne odchylanie. Myślę że za dobry fotel zapłacisz z 600zł minimum. Musiałbyś sobie poczytać opisy tych foteli i zobaczyć jakie mają wymiary i jakie Cię zadowolą bo niektóre są rzeczywiście wąskie i czujesz się jak w kubełkowym fotelu, a inne są szersze.
  • Level 17  
    Dzisiaj byłem w salonie Bodzio i oglądałem jedyny fotel na kółkach, który tam mieli: fotel biurowy Lima za 650zł. Nie jest zbyt szeroki (ma 51cm szerokości siedziska), ale się w nim spokojnie mieszczę. Wygląda solidnie (metalowa podstawa i mocne, metalowe podłokietniki), co ciężko znaleźć w fotelach "gamingowych" - chyba wszystkie mają plastikową podstawę. Regulacji ten fotel z Bodzio nie ma praktycznie żadnych. Trochę kusiło mnie, żeby go kupić, ale się nie zdecydowałem.
    Zastanawiam się też nad fotelami aerocool (bo zdaje się maja szerokie siedzisko - 56cm). Jednak nie wiem, czy będą one lepsze od tego Nordholda Ymir, o którym wspominałem w pierwszym poście, od którego są sporo droższe. Z dzisiejszej przymiarki mi wychodzi, że nawet szerokość 51cm przy dobrym wyprofilowaniu wystarcza.
    Odnośnie obciążalności: Aerocool podaje maksymalne obciążenie do 150kg, ale zalecana waga gracza do 125kg Link. Nie bardzo wiem, jak to rozumieć...
    Z kolei odnośnie krzeseł Genesis: Model Nitro 330 poza kolorystyką i poduszka lędźwiową wygląda identycznie jak ten fotel, który mam w pracy (Deus F16). Jest jednak od mojego firmowego sporo droższy - nie wiem, czy za wyższą ceną pójdzie wyższa jakość, czy też jest to jedynie płacenie za napis Genesis?
  • Level 17  
    Już kupiłem fotel - Huzaro Force 7.5. Bez problemu się w nim mieszczę i jestem w stanie go dobrze ustawić dla siebie. Okaże się, jak z trwałością, ale ma 4 lata gwarancji, więc jest czas na testy. Dziękuję za odpowiedzi i temat zamykam.