Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OPEL - Czy należy wykonać proces adaptacji pompy

wskers 23 Apr 2020 07:12 1071 4
    wskers
    Level 10  
    Witam wszystkich.

Wymieniłem w swoim aucie zawór SCV i w związku z tym mam pytanie. Czy po jego wymianie należy wykonać proces adaptacji pompy, czy po prostu użytkować auto normalnie tak jakby żadnej wymiany nie było? Jeśli taki proces należy wykonać to poproszę o wskazówki jak dokładnie wykonać tą procedurę. Auto o jakim mowa to Corsa D z silnikiem 1.3 CDTI 90 KM ( Z13DTH ). Zawór marki BOSCH ( oryginał ).
    andi731
    Level 15  
    Rozumiem ze chodzi ci o zawór ciśnienia paliwa . Po wymianie nic nie adoptujesz
    wskers
    Level 10  
    Tak, dokładnie o ten zawór mi chodzi. Dzięki za odpowiedź, a wolałem się upewnić, bo w 1.7 dla odmiany adaptacja jest konieczna.
    chojinka
    Level 29  
    wskers wrote:
    Tak, dokładnie o ten zawór mi chodzi. Dzięki za odpowiedź, a wolałem się upewnić, bo w 1.7 dla odmiany adaptacja jest konieczna.
    akurat szykuje się na jego wymianę w zafirze 1.7 cdti. Możesz powiedzieć czy Delphi ds 150 da radę siebie z adaptacja tego zaworka czy trzeba użyć innego sprzętu? Pozdro
    wskers
    Level 10  
    Nie mam pojęcia czy da sobie radę. Nie korzystałem nigdy z niego, i nie miałem do czynienia z 1.7 cdti.