Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie roletami z pojedynczego przycisku dzwonkowego

Kalix 23 Apr 2020 12:48 1296 3
Optex
    Kalix
    Level 10  
    Cześć!

Mam podłączoną roletę do centrali Integra 64 przez moduł INT-IORS, wyjścia oprogramowane prawidłowo jako 105 i 106. Sterowanie z poziomu manipulatora działa poprawnie.

Mam potrzebę podłączyć przycisk dzwonkowy do sterowania roletą, niestety z uwagi na brak wolnych żył może to być tylko przycisk dzwonkowy pojedynczy. W jaki sposób można zaprogramować wejście z podłączonym przyciskiem, tak abym mógł sterować roletą w poniższy sposób:

- każde kolejne naciśnięcie przycisku dzwonkowego odwraca cykl pracy rolety, tj. góra-stop-dół-stop-góra- itd. czyli rozwiązanie podobne jak przy sterowaniu silnikami bram garażowych.

pozdrawiam
  • Optex
    Marek J.
    Moderator of Property Security
    Najprościej??
    Kupić moduł radiowy do rolet np Proxima LN-R który ma wejścia do sterowania konfigurowalne albo włącznikiem dwuklawiszowym albo właśnie "dzwonkowym". Zyskujesz dodatkowo możliwość sterowania pilotem.
    W wersji tylko przewodowej np. Zamel SRP-04.
    Najtaniej??
    Zrobić samemu taki sterownik...
  • Optex
    Kalix
    Level 10  
    Mam wszystkie rolety podłączone przez INT-IORS i nie chcę tego przerabiać na inny sterownik, szukam jakiegoś sposobu na wyciągnięcie tej funkcjonalności z satela.
    phonex
    Level 18  
    Czy rozwiązałeś problem? Jest opis na montersi ale niestety dostępny dla instalatorów :(