Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda accord 7 2.2 chwilowe zaniki mocy na cieplym silniku

23 Kwi 2020 20:34 342 8
  • Poziom 3  
    Witam tak jak w temacie posiadam od miesiąca honde accord 7 2.2 diesel ,po paru dniach od zakupu chcialem wyprzedzic pojazd jadący przede mną wciskam pedał gazu a tu jakby stracił moc conajmiej o 40 koni ,początkowo myslalem ze to turbo sie nie załącza ale słychać jak zaczyna gwizdac od 1500obrotów, nie wiem co to może być,dodam jeszcze że jadąc równym gazem lub wciskając gaz do dechy potrafi przykopcic z wydechu na siwo czarny kolor,honda ma wgraną mape na 168 koni,w ostatnim czasie wyczyscilem przepływomierz i map sensor oraz przepustnice ,przepustnica była zaklejona nagarem za pare dni bede mial wolne to spróbuje wyczyscic kolektor dolotowy i egr,jezeli ktos miał taki przypadek prosilbym o pomoc ,dodam jeszcze ze nie wyświetla sie check
  • Poziom 29  
    Trzeba sprawdzić bleby na kompie, średnio cena 50 zł więc podzwoń po lepszych serwisach w okolicy i weź wydruk lub zrób sobie zdjęcie błędów. Możemy podpowiadać ze może to tylko wężyk, przepustnica itd ale nie sądzę abyś chciał wszystko na oko wymieniać.
  • Poziom 10  
    Sprawdź EGR pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    Tylko jak sprawdzic ten egr czy do dwóch pinów dac mase i plus i zobaczyć czy zawór sie otwiera i zamyka??
  • Poziom 3  
    Zawór egr wyczyszczony i jest sprawny,kolektor dolotowy wyczyszczony i dalej to samo ,bede musiał pojechac z nim na komputer i zobaczyć czy faktycznie nie ma żadnych błędów...
  • Poziom 3  
    Witam ,właśnie wróciłem od mechanika który podpioł mi honde pod komputer jak sie okazało nie ma żadnego błędu...
  • Poziom 3  
    Miał ktoś taką przyczynę ??
  • Poziom 10  
    Raczej bez konkretne diagnostyki na drodze pod pełnym obciążeniem się nie obejdzie.
    Jak wygląda ciśnienie doładowania przy pełnym bucie. Jaki przebieg ?
    Spadek mocy jest też przy połowie wciśniętego gazu ?
  • Poziom 3  
    Witam po dlugim czasie byłem u konkretnego mechanika który siedzi głównie w hondach i mówił ze turbo nie przeładowuje mapa jest dobrze wgrana tylko to co zauważył to zbyt dłuża temperatura w układzie dolotowym bo przekracza ona aż 80 stopni mówił ze albo intelcooler jest zapchany albo egr sie nie domyka wyczyscilem intelcooler i jest lepiej ale wydaje mi sie ze intelcooler jest za mały...