Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Excel Grafik Pracy liczenie godzin

23 Kwi 2020 21:51 135 5
  • Poziom 8  
    Witam. Mam problem z którym nie potrafię sobie poradzić :( Mianowicie chodzi mi o to by grafik podliczał każdemu godziny i ilość zmian w formacie 10x12=120godz 6x8=48godz >168godz i to po wpisaniu inicjału osoby np pierwszej z góry GF.
    Czyli w kolumnie 8smej by liczył po 12 godz w 9tej po 8 godz w 10tej po 8 godz i w 11stej po 12 godz i zapisywał to w takiem formacie jak podałem w tablece z godzinami.

Co do urlopów to po wpisaniu w tabele urlopu np +5 by to rozpisał tak 8 godz i by to policzył to wystarczy czyli +5x8=40godz.

Niżej dodam zdjęcie napisane z palca by po wpisaniu np GF tak to liczył i innych też.
    Bardzo proszę o pomoc może ktoś napisze jakieś równanie by mi to liczyło
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 8  
    bodzionipx napisał:
    Witam. Mam problem z którym nie potrafię sobie poradzić :( Mianowicie chodzi mi o to by grafik podliczał każdemu godziny i ilość zmian w formacie 10x12=120godz 6x8=48godz >168godz i to po wpisaniu inicjału osoby np pierwszej z góry GF.
    Czyli w kolumnie 8smej by liczył po 12 godz w 9tej po 8 godz w 10tej po 8 godz i w 11stej po 12 godz i zapisywał to w takiem formacie jak podałem w tablece z godzinami.

Co do urlopów to po wpisaniu w tabele urlopu np +5 by to rozpisał tak 8 godz i by to policzył to wystarczy czyli +5x8=40godz.

Niżej dodam zdjęcie napisane z palca by po wpisaniu np GF tak to liczył i innych też.
    Bardzo proszę o pomoc może ktoś napisze jakieś równanie by mi to liczyło

dobra w sumie udało mi się zrobić że liczy wszystkie godziny :)
    a teraz jak zrobić by opisywał to w tabelce godziny ile zmian po 12 godz i ile zmian po 8 godz? czyli 10x12=120 / 6x8=48
  • Poziom 8  
    Powiem ci spoko urlop ale w godzinach chodziło mi o to by pokazywało mi ile dni się pracuję po 12 godz i ile dni po 8godz bez liczenia tych godz np 6x12 / 10x8
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Możesz połączyć funkcje z tekstem i zrobić np. wyświetlanie ilości wg przykładu, możesz zsumować razem 12 i 8 ...
    Opcji jest mnóstwo, tylko od Twojej inwencji zależy co i jak zrobisz :)
    I korzystaj z odwołań względnych, mieszanych i bezwzględnych, można wtedy łatwo przeciągać i kopiować formuły :)
  • Poziom 8  
    Bardzo ci dziękuję za pomoc :) ogarnąłem to :) stawiam ci piwo