Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SAMSUNG Galaxy A50 - Backup i wgranie firmware Galaxy A50

kaputo 23 Apr 2020 22:33 966 3
 • #1
  kaputo
  Level 21  
  Pytanie, czy można zrobić backup aktualnego firmware z ustawianiami, i wgrać nowy soft Odinem tak, aby później można było przywrócić pierwotne oprogramowanie.
  Mam Galaxy A50, ale z korporacyjnym softem. Chciałbym wgrać aktualny wolny firmware. Ale muszę mieć możliwość w takim przypadku powrotu do pierwotnego stanu fabrycznego.

  Czy to w ogóle da się zrobić?
 • #2
  tino2003
  Admin of GSM Group
  Zgrać możesz wszelkie swoje dane i ustawienia programem SmartSwitch, (jednak nie sam soft) następnie wgrywasz sobie czysty soft xeo i w momencie gdy chcesz powrócić do początku wgrywasz soft taki jak był w tej chwili, jest tylko jedno ale:

  Softy dostają co jakiś czas aktualizacje i jak masz teraz na starym sofcie powiedzmy 9 a nowy czysty soft ma już 10 to później nie wrócisz do tej 9 gdyż nie można zaniżyć. Jest też opcja, że brandowany soft w tym samym czasie dostanie aktualizacje jednak czasem odstępy czasowe są liczone w miesiącach.
 • #3
  blahfff
  Level 39  
  kaputo wrote:
  Mam Galaxy A50, ale z korporacyjnym softem.


  Zasadniczo nie ma takich softow. Zapewne chodzi ci o jakies MDM, ktore najczesciej sa zarzadzanie w Samsungach z pomoca Knoxa. Nawet wgrywajac czysty soft (XEO, BTU itp) aplikacje firmowe nadal moga sie zainstalowac a urzadzenie skonfigurowac zgodnie z ustawieniami korporacyjnymi wlasnie poprzez Knoxa. Pozbedziesz sie ewentualnie logo czy aplikacji ktore dorzuca od siebie operator.
 • #4
  kaputo
  Level 21  
  blahfff wrote:
  Zapewne chodzi ci o jakies MDM

  Dokładnie, telefon jest administrowany przez organizację, i nie ma możliwości zainstalowania żadnego oprogramowania.