Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SAMSUNG Galaxy A50 - Backup i wgranie firmware Galaxy A50

kaputo 23 Apr 2020 22:33 1266 3
 • #1
  kaputo
  Level 21  
  Pytanie, czy można zrobić backup aktualnego firmware z ustawianiami, i wgrać nowy soft Odinem tak, aby później można było przywrócić pierwotne oprogramowanie.
  Mam Galaxy A50, ale z korporacyjnym softem. Chciałbym wgrać aktualny wolny firmware. Ale muszę mieć możliwość w takim przypadku powrotu do pierwotnego stanu fabrycznego.

  Czy to w ogóle da się zrobić?
 • #2
  tino2003
  Admin of GSM Group
  Zgrać możesz wszelkie swoje dane i ustawienia programem SmartSwitch, (jednak nie sam soft) następnie wgrywasz sobie czysty soft xeo i w momencie gdy chcesz powrócić do początku wgrywasz soft taki jak był w tej chwili, jest tylko jedno ale:

  Softy dostają co jakiś czas aktualizacje i jak masz teraz na starym sofcie powiedzmy 9 a nowy czysty soft ma już 10 to później nie wrócisz do tej 9 gdyż nie można zaniżyć. Jest też opcja, że brandowany soft w tym samym czasie dostanie aktualizacje jednak czasem odstępy czasowe są liczone w miesiącach.
 • #3
  blahfff
  Level 40  
  kaputo wrote:
  Mam Galaxy A50, ale z korporacyjnym softem.


  Zasadniczo nie ma takich softow. Zapewne chodzi ci o jakies MDM, ktore najczesciej sa zarzadzanie w Samsungach z pomoca Knoxa. Nawet wgrywajac czysty soft (XEO, BTU itp) aplikacje firmowe nadal moga sie zainstalowac a urzadzenie skonfigurowac zgodnie z ustawieniami korporacyjnymi wlasnie poprzez Knoxa. Pozbedziesz sie ewentualnie logo czy aplikacji ktore dorzuca od siebie operator.
 • #4
  kaputo
  Level 21  
  blahfff wrote:
  Zapewne chodzi ci o jakies MDM

  Dokładnie, telefon jest administrowany przez organizację, i nie ma możliwości zainstalowania żadnego oprogramowania.