Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delonghi ECAM23.450 - płukanie/odkamienianie - dziwny dźwięk błąd zbyt drobno...

24 Kwi 2020 10:35 255 7
  • Poziom 9  
    Ekspres z 2013r numer seryjny pod pojemnikiem na wodę: 215121 EP 130607 20116

W momencie wykonania płukania zachowuje sie jak na filmie:
    https://streamable.com/lx5syh

Czyli wydaje dziwny dźwięk i przerywa proces. Po kliknięciu ok jest jeszcze komunikat o zbyt drobno zmielonej kawie - procesu mielenia po włączeniu jeszcze nie było.
    Rozebrałem ekspres i sprawdziłem przepływomierz wody, odpiąłem go, przedmuchałem, jest drożny. Wyjąłem oraz rozkręciłem młynek nic niepokojącego tam nie ma, wszystko wygląda na sprawne i nieuszkodzone.

Proszę o pomoc.
  • Poziom 18  
    Hmmm. W tym modelu znajdują się dwa elektrozawory ten z linka plus jeszcze upustowy nad bojlerem pary. Należy zlokalizować który brzęczy. Jeśli naprawa ma być właściwa to proponuję wymienić obydwa plus sprzęgło spieniacza. W przeciwnym przypadku temat będzie się ciągnął w nieskończoność. Cóż przypadłość DeLonghi plastikowe elektrozawory😉.
  • Poziom 9  
    robsons10 napisał:
    Należy zlokalizować który brzęczy
    Brzęczy ten niżej z dobrym dostępem, blisko obudowy bocznej. W takim razie zamawiam ten zawór, wezmę też przepływomierz, nie jest drogi a przez 7 lat może w nim jakis syf jest....
    Ten drugi o którym wspomniałeś jest już mocniej ukryty i jego wymiana to nie będzie prosta sprawa.
    Czy spieniacz to ta część https://north.pl/promo/sprzeglo-spieniacza-ml...0_1588067324_b123b293d1819ac03dcbf00be22a35ab
    Niestety po nr seryjnym nie można nic wyszukać, nie pasuje nr seryjny, elektrozawór dobierałem na podstawie wyglądu oraz parametrów które są na nim wypisane.

Bardzo dziękuję za pomoc
    Może uda się ;)
  • Poziom 9  
    wymieniony elektrozawór oraz przepływomierz wody, efekt - po załączeniu odkamieniania nie dzieje sie nic, zero głośnych dźwięków, kilka sekund i wywala komunikat o zbyt drobno zmielonej kawie i pyta czy zakończyć proces odkamieniania :-(
  • Poziom 33  
    A czy przeplywomierz wezyki dobrze podlaczyles? wlot i wylot?
  • Poziom 9  
    Tak, tez o tym pomyślałem, przed odpieciem robiłem zdjęcia jak było podłączone aby nie pokręcić. Jest dobrze podłączone