Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka LG D1484BF błąd Drainage Error (0E) z nową i starą pompą.

24 Kwi 2020 20:57 432 11
  • Poziom 11  
    Witam
    Zmywarka zgłasza DE ( Drainage Error) zwany 0E.
    Maszyna zostawia spłukiwaną wodę z początkach cykli. Przed wymianą pompy był ten sam błąd. Po wymianie przeszła swobodnie cały trzy godzinny cykl zmywania z parą włącznie. Załadowana naczyniami odmówiła współpracy. Rurę spustową sprawdzałem metrową kamerką, wszystko było czyste. Zmywarka ma przedłużoną rurę spustową (z czystą wodą też). Syfon pod zlewem czyszczę sodą kaustyczną więc zazwyczaj jest czysty.
    Co jest przyczyną wyświetlania tego kody. W czym jest problem.
    Dziękuję za poświęcony czas

Wodę z pierwszego płukania spuściłem przez odkręconą rurę od syfonu.
    Zmywarka kończy pełny 3 godzinny program o własnych siłach.
    Spuszczając normalnie ciepłą wodę.
    Niestety Drainage Error nadal jest.

Nowy odpływ zrobiłem 40cm niżej. Zawór jednokierunkowy odmontowałem, mimo to błąd spuszczania wody z płukania wstępnego nadal jest.
    Czy ktoś zna rozwiązanie?

• Poziom 39  
    Prościej się nie da tego wytłumaczyć.

• Poziom 39  
    A jak myślisz? Masz podane dane.
    Do dyspozycji dodaje wzór na prawo Ohma.

Nie sztuką jest dać komuś rybę ... ja dałem Ci wędkę.
  • Poziom 11  
    Cieszę się z wędki. Jestem bardziej mechanikiem = nie rozumiałem że to wędka.
    Podobna do prawa łoma "nie wychodź z doma bez łoma" ;:-}}
    36lat temu miałem lekcje fizyki ;:-}}

Ps wiesz co to prawie holi(prawie) spiryt w 50% bezalkoholowy?
    Mam receptę na bardzo smaczny i qulturalny ;:-}} przepis (na prv) choć ze sklepówką też powinno działać. Wyśmienita sprawa...

• Poziom 39  
    Skoro przy 120V prawidłowa rezystancja pompy ma mieć od 20 do 40Ω, to 6,5Ω to trochę za mało.
    Pytanie czy przez uszkodzoną pompę nie został uszkodzony triak na module.
  • Poziom 11  
    Pompa PMB-LG22B ma opis DC22V.
    Zmywarka LG D1484BF błąd Drainage Error (0E) z nową i starą pompą. Zmywarka LG D1484BF błąd Drainage Error (0E) z nową i starą pompą.
    Obecnie zamontowana pompa ma uszkodzony zatrzask w czasie dostawy, jutro może będzie następna.
    Zrobię pomiary przy wymianie.
    Ale co do triaka to nie byłem przekonany do moich umiejętności ewentualnego wydłubania go z polewy na płycie EAX61228013-B TYPE PJT. Ale jakieś narzędzie do jego sprawdzenia, mam.

• Poziom 39  
    Faktycznie silnik na 22V DC. To znaczy, że rezystancja jest ok.
    Zawsze pompę możesz podłączyć pod zasilacz 12-22V i sprawdzić czy się silnik kręci.
    STR to układ przetwornicy zasilającej moduł.
    Zawsze możesz sprawdzić czy w momencie wypompowywania wody, na zaciskach pompy pojawia się napięcie stałe.
    Wyeliminujesz sam moduł.
  • Poziom 11  
    Jutro tym się zajmę, bo teraz kleję gniazda na wkręty, górna obudowa to majstersztyk... modelarstwa i myśli technicznej. 4 gniazda okazało się zintegrowanymi razem z wkrętami i niestety..
    Sama płyta nie ma widzialnych oznak spalenia itp.
    Nie daje mi spokoju tryb spuszczania wody. Żona zaobserwowała, że jedno zmywanie dziennie maszyna robi. Czyli płukanie początkowe przechodzi. A kiedy to przejdzie to 10 na 10 że każde wypompowanie przejdzie skutecznie.
    Więc czy to nie może byś błędna komenda lub jakiś błąd czujnika powiązany z temperaturą urządzenia?
    To moja pierwsza zmywarka przy której robię cokolwiek. Pralki owszem. Omijałem zmywarki aż przyszedł czas ;:-}}

• Poziom 39  
    Napisałem wcześniej iż rezystancja 6,5Ω pompy dla napięcia 22V DC jest prawidłowa. Jaki efekt jest po zmianie pompy? Jeśli pompa nadal nie działa, jakie napięcie dochodzi do pompy? Brak napięcia pompy może sugerować o ile występuję, awarię hydrostatu - jego zawieszenie, zabrudzony układ hydrostatu.
    Pompa po wymianie (ta pierwsza) jedno mycie wykonała prawidłowo, lecz miała uszkodzony zatrzask. Więc jak to działa na tę chwilę? Być może w kanale jest kawałek jakiegoś szkiełka, który blokuje prawidłowe działanie funkcji opróżniania zmywarki.
  • Poziom 11  
    Pompa ta ze zdjęcia, działała poprawnie (i minuty się zmniejszałem z 29) przed opuszczeniem zmywarki do podstawy.
    Kiedy ją poskładałem, znowu się zbuntowała.
    Po restarcie i jej podniesieniu, działa. Aktualnie jest 23 minuta z 29 i maszyna działa w pełnej krasie. ::-}}
    Tylko jak ją zamknąć...

Dodano po 16 [minuty]:

Działała do 12minuty