Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pytanie o dvd aiwa XD-DV370

02 Oct 2005 10:50 3357 6
  • Level 10  
    Witam mam takie pytania co do tego odtwarzacza dvd:
    1) Czy sa jakies aktualizacje do tego dvd
    2) Czy da sie ogladac divix-y po przerobieniu programowym czy koniecznie trzeba wymieniac laser?
  • Level 12  
    tego dvd nie da sie przerobic programowo do czytania formatu divx.
    wymiana lasera, zeby czytal divx? - coz za fantazja... - to bezsensu.
    niektore odtwarzacze czytaja divx, bo chipy, na ktorych sa zbudowane dekoduja taki format - ot wszystko.
    reasumujac, jezeli uklady logiczne odtwarzacza nie dekoduja jakiegos formatu, to nie da sie ich przerobic programowo lub za pomoca wymiany lasera.
    inna sprawa jest ukrywanie pewnych mozliwosci (funkcji) w firmware modeli tanszych wykorzystujacych te same podzespoly, co ich drozsi bracia - ale to inna bajka.

pozdrawiam

• Level 15  
    Witam, posiadam takie DVD jak w temacie, i ponieważ kosztowało ok.5 lat temu kupę kasy i chodzi wyśmienicie zastanawiam się czy nie dałoby się "wrzucić" jakiejś przystawki, bądź fragmentu innego taniego (chińskiego) DVD coby mieć jednak możliwość odtwarzania Divx+txt. Co Wy na to? Nie uśmiecha mi się wymieniać porządnego odtwarzacza na badziewie za 99zł.
    Wolałbym dołożyć do tego interesu nawet 100-150zł i mieć 2in1.
    Pozdrawiam.
  • Level 12  
    problem w tym, ze za dekodowanie formatu np. divx odpowiada chip glowny odtwarzacza. ja osobiscie takiego 2in1 nie widze.
    sprobuj sprzedac swoje dvd na allegro - moze sie uda nawet za 150 zl.
    za 350-400 mozna juz kupic panasonica lub pioneera, ktore beda czytac divx.
    jak dobrze pojdzie to dolozysz w sumie ok. 200 zeta i bedziesz mial nowke na najblizsze 2-3 lata.

pozdrawiam

• Level 15  
    Wiesz co, za 150 to mi się nie opłaca go sprzedawać. Za dużo bym stracił. A poza tym ten obecny design mi nie odpowiada. Narazie odtwarzam z laptopa więc się nie pali. Ale myślę dalej ;)
  • Level 12  
    no coz, z markowym sprzetem jest tak jak z drogimi samochodami - po wyjsciu z salonu twoj nowy sprzet jest juz wart 60-70% ceny sklepowej.
    zeby byc na czasie ze sprzetem nalezy w odpowiednim momencie sprzedac stary, by mozna bylo jeszcze cos dolozyc do nowego. jezeli dzisiaj twoj sprzet ma jeszcze jakies szanse na sprzedanie na allegro za kwote sadze ok. 150 zeta, to z uplywem czasu cena mozliwa do uzyskania bedzie coraz nizsza. oczywiscie sa wyjatki, ale raczej dotycza sprzetu z najwyzszej polki i bardzo trudno osiagalnego na rynku second hand.

jezeli chodzi o dzisiejszy design sprzetu, to niestety zlote lata '80-'90 mamy juz za soba. dzisiejszy sprzet to glownie plastik produkowany w chinach.
    mi osobiscie nie podoba sie minimalizacja rozmiarow - jestem nadal wierny duzym klockom (szer. 43-44 cm). rowniez wszystko co ma okreslenie slim nie przypada mi do gustu, ale niestety takie to juz czasy i trzeba to powoli zaakceptowac, albo bedziemy dinosaurami.
    dla osob teskniacych za designem sprzed 10 lat zla wiadomosc - bedzie jeszcze gorzej - czarny stal sie malo popularny i niepraktyczny a sprzet ma zajmowac coraz mniej miejsca i powoli przechodzi do wagi piorkowej.

pozdrawiam
  • Level 26  
    Faktycznie odtwarzacz jest niezły,przez wiele lat również i mi dobrze służy,ale jest to tak stare urządzenie że nic kompletnie nie da się z tym zrobić.Koniec kropka. Za niecałe 200 dokupiłem Mantę,tylko dlatego żeby czytało mi DVD RW,no i mam problem z głowy.