Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor nie wyświetla prawidłowego obrazu.

02 Paź 2005 10:52 930 3
 • Poziom 2  
  witam
  telewizor universum 14"szumi na jasnych kolorach co to moze być
 • Poziom 10  
  Sprobuj delikatnie pokrecic cewkami w P.CZ. (obok tunera).[/code]
 • Poziom 12  
  Sposób wyżej opisany jest jak najbardziej słuszny, ale nie umiejętne kręcenie w p.cz. może dać kiepskie skutki. Według mnie przyczyna może leżeć gdzieś indziej. Szkoda że nie podałeś dokładnego modelu telewizora, bo to ułatwiłoby sprawę.
  Telewizor ten jak przypuszczam został przywieziony z niemiec lub gdzieś z tamtych okolic ( UNIWERSUM ). Znając życie, TV tej firmy pracują w większości w zachodnich standardach foni (no z wyjątkiem francji, ale w połączeniu ze standardem wizji w polsce nic nie odbierzemy oprócz pokręconego niby obrazu). Został on gdzieś pewnie u "nas" przestrojony, a dokładnie jego fonia i tu wydaje się być problem. O ile został on przestrojony tzw. fonią równoległą to nie jest najgorzej i przyczyną szumu może być jej słaba jakość ( zdarza się szczególnie w starszych wersjach foni, lub tańszych )- należy ją wymienić. Ewentualnie jest źle dostrojona lub zbyt selektywna szczególnie gdy korzystasz z usług naszych kablówek. Nalerzy ją wtedy dostroić w pierwszym przypadku lub delikatnie rozstroić rozszerzając jej pasmo w drugim.
  Sprawa ma się inaczej jeżeli ktoś zastosował przy przestrajaniu generator 1Mhz, to już przesada w tych czasach i należy się go bezwzględnie pozbyć, a następnie wstawić fonię równoległą najlepiej tą o 2zł droższą, produkowaną szczególnie na potrzeby naszych kablówek.
  Jeszcze inaczej sprawa ma się gdy w rachubę wchodzi wcześniejsze przestrojenie go w nasz standard foni w tzw. "servisie telewizora"- o ile ten model ma sterowanie cyfrowe odbiornikiem, a sam moduł foni jest cyfrowy lub częściowo cyfrowy. Zdarzają się modele telewizorów tej firmy które w swojej "servisówce" mają ustawienia na wiele standardów, choć przywiezione z zagranicy ustawione są i pracują w jednym standardzie foni. W większości odbiorników po przestawieniu sandardu w "servisówce" wszystko jest OK, ale zdarzają się odbiorniki w których po przestawieniu występują problemy z fonią naszego standardu. Szczególnie ma to się w odniesieniu do odbioru programów z kablówek ( czasem nawet są chwilowe zaniki foni ). Podyktowane jest to szczególnie tym, iż w układach aplikacyjnych foni występujących w w/wym odbiornikach nie ma wszystkich elementów dla naszego standardu foni, lub są nazbyt selektywnie dobrane i wstawione dla danego wybranego standardu w którym zakładano pracę danego telewizora ( szczególnie wchodzi w rachubę ekonomia). W takim przypadku nie pozostaje nic jak najprostsza metoda. Wejść w "servis" tv, ustawić fonię najlepiej tylko na standard podnośnej 5.5Mhz, a następnie przestroić telewizor fonią równoległą i problem z głowy. Kombinowanie z aplikacją scalaka foni na nasz standard nie ma najmniejszego sensu- potrzebny dokładny schemat, zazwyczaj dużo czasu, grzebaniny, a efekt może okazać się gorszy od spodziewanego. POZDROWIENIA...
 • Poziom 24  
  A ja dodałbym jeszcze jeden sposó:konwerter fonii do głowicy TV- o jeden kabelek mniej i szukania również mniej .Pozdrawiam!