Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 5102TE - W parze z bambino 2

25 Kwi 2020 11:48 234 3
 • Poziom 16  
  Witam kolegów chciałbym zadać pewne pytanie od pewnego czasu posiadam Radmor 5102 TE i zastanawiam się czy jest możliwe podłączenie do niego gramofonu Bambino 2? Gramofon posiada jedynie wyjście głośnikowe tak więc może da się sygnał z wyjścia głośnika Bambino wprowadzić do tunera wejściem uniwersalnym robiąc odpowiedni kabelek? Dźwięk będzie mono ale to nie przeszkadza.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Schemat gramofonu pokazuje gniazdo wyjściowe wkladki piezoelektrycznej. Wystarczy podłączyć to gniazdo kablem do uniwersalnego wejściowego gniazda wzmacniacza. Podczas słuchania nalezy włączyć tryb wzmacniacza - mono. Jeśli twój gramofon nie ma gniazda wyjściowego wkladki , nie jest trudno go zainstalować samemu. Radmor 5102TE - W parze z bambino 2
 • Poziom 15  
  Do wyjścia głośnikowego musi być podłączony głośnik - włączenie urządzenia bez głośnika grozi uszkodzeniem transformatora.
 • Poziom 3  
  Przedstawię sposób dorabiania gniazda zewnętrznego wzmacniacza do gramofonów serii Bambino.
  Aby dorobić gniazdo wyjściowe do Bambino, potrzebujemy tylko lutownicy, przewodów i gniazda. :D
  Otwieramy sprzęt, konkretniej podważamy górną płytę gramofonu od dołu, od strony z napisem "bambino" i potencjometrami. Ta strona ma taki metalowy wsuwak do walizki. Odwracamy sprzęt i kładziemy go odwrotnie, zważając na ramię, w walizce. Szukamy miejsca gdzie przylutowane są przewody od wkładki. W tym miejscu gdzie jest podłączona wkładka (przylutowane przevody) dolutowujemy nasze przewody i teraz mamy wybór.
  Albo zdublować je, żeby do lewego i prawego kanału wprowadzić i tak ten sam sygnał (mono), albo robimy "na łatwiznę" (tylko dwa przewody) i będzie w wzmacniaczu stereo bez funkcji mono grał tylko jeden głośnik (nie doprowadziliśmy sygnału prawego). Gniazdo - ułańska fantazja :D
  Może być DIN5, DIN3, jack lub cinch. Jeśli zdecydujesz się na taki krok z chęcią pomożemy :D