Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] ㄆcznik 466, nie dzia豉 d德ignia zygzaka i po這瞠nia ig造

25 Kwi 2020 14:58 918 35
  • Poziom 4  
    Mam starego 逝cznika 466, nieu篡wanego od ok 20 lat. Po w陰czeniu okaza這 si, 瞠 nie dzia豉 dobrze d德ignia zygzaka, po pr鏏ie przesuni璚ia d德igni w lewo w jednej pozycji ig造, maszyna przesta豉 dzia豉, po przesuni璚iu z powrotem d德igni zygzaka na 0, maszyna znowu dzia豉. Maszyna teraz szyje tylko prosto, ale ig豉 nie chce si zmienia pozycji. Poni瞠j umieszczam filmiki jak dzia豉 mechanizm u g鏎y i na dole. Czy kto mo瞠 mi powiedzie czy mog co zrobi w warunkach domowych, czy maszyna nadaje si tylko do serwisu?

• Poziom 32  
    Masz preparat penetruj帷y np: WD-40 lub inny?
  • Poziom 37  
    Sniezynka napisa:
    Masz preparat penetruj帷y np: WD-40 lub inny?

Jak ju to zwyk豉 oliwa do maszyn.

Maszyna powinna by konserwowana zgodnie z instrukcj, w zale積o軼i w jakich warunkach by豉 trzymana. Ten temat braku zygzaka by na tym forum, poszukaj a znajdziesz odpowied, lub poczekaj na odpowied bardziej zorientowanego u篡tkownika.
  • Poziom 4  
    Mam olej uniwersalny do smarowania i konserwacji, pola豉m nim wydaje mi si, 瞠 we wszystkich miejscach i jest tak samo. My郵isz, 瞠 to tylko kwestia dobrego wyczyszczenia maszyny?
  • Poziom 32  
    To ja zadam pytanie skoro Pan przeczyta instrukcj obs逝gi:
    Jak Pan my郵i ta maszyna by豉 zakonserwowana na okres 20 lat prawid這wo olejem konserwuj帷ym i smarem czy nie?
    A oliwa do maszyn a dok豉dniej to olej wazelinowy je瞠li by豉 ta maszyna nim konserwowana, smarowana zgodnie z instrukcj jak ma trwa這嗆 na utlenianie? I czy olej wazelinowy s逝篡 do odblokowywania zapieczonych lub zardzewia造ch mechanizm闚?
  • Poziom 13  
    Na m鎩 gust przy skrajnym lewym po這瞠niu ig豉 blokuje si albo o:
    1) stopk
    2) element zapl皻aj帷y nici tzw "b瑿enek"
    Ustaw d德igni zygzaka na 0 oraz d德ignie po prawej na skrajny lewy... powoli opuszczaj ig喚 i zobacz o jak cz窷 si blokuje... po za tym sprawd czy ig豉 jest poprawnie zamocowana... je瞠li mam racj to reguluj帷 trzpie maksymalnego wychylenia ig造 w pionie unikniesz kontaktu ig造 z chwytakiem w jednoczesnym momencie... taka moja teoria.
  • Poziom 4  
    Zrobi tak jak napisa豉 好ie篡nka i u篡j WD 40, jak go zdob璠 i zobaczymy co b璠zie dalej. Dzi瘯i za rady.
  • Poziom 32  
    Przed u篡ciem specyfiku daj zna podpowiem co i jak.
    A przyda si do嗆 sztywny cienki drucik ok. 0,5-0,75mm i d逝go軼i 10cm do oczyszczenia otwor闚 smarowniczych.
  • Poziom 41  
    mpch napisa:
    U篡豉m WD - 40 we wskazanych miejscach, niestety nadal jest to samo
    Kto u篡wa w tym celu 穋帷ego 鈔odka jakim jest WD 40? :cry:
    Do這篡貫 sobie dodatkowej roboty. Jak najpr璠zej usu resztki tego preparatu.
    Maszyna do szycia to bardzo precyzyjne urz康zenie a nie zardzewia豉 鈔uba M20.

Pozdrawiam.

EDIT:

O ile dobrze pami皻am t maszyn, to ona ma krzywk z z瑿atk, kt鏎a mog豉 ulec uszkodzeniu. Nale瘸這by to sprawdzi.
  • Poziom 4  
    To mnie przestraszy貫, o tym preparacie WD 40, to czym mam to teraz usun望. Cho na opakowaniu preparatu jest napisane, 瞠 odblokowuje i smaruje m. in. maszyny do szycia, wi璚 chyba nie mo瞠 by taki 穋帷y. Sama nie sprawdz tej krzywki, czyli zostaje tylko serwis?
  • Poziom 41  
    mpch napisa:
    Sama nie sprawdz tej krzywki, czyli zostaje tylko serwis?
    No nie wiem czy dasz sama rad upora si z tym problemem. :cry:
    Zajrzyj np: Link
    Mo瞠 to w czym, Tobie pomo瞠 a jak nie, to tylko sprawdzony serwis.

Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Czarne rami powinno by nieruchome w stosunku do trzpienia na kt鏎ym jest umocowane... ( inaczej... ramie jest przymocowane na sztywno )... prosz ustawi d德igni zygzaka na warto嗆 5... sprawdzi czy trzpie obraca si razem z ramieniem je瞠li d德ignia wykonuje ruchy w lewo i prawo a trzpie jest nieruchomy tzn. 瞠 to jest usterk... taka awaria nast徙i mo瞠 gdy ig豉 jest w materiale i nast瘼uje pr鏏a przesuni璚ia pozycji ig造 w lewo lub w prawo... w pierwszym po軼ie zapytanie co mo積a zrobi w warunkach domowych 瞠by maszyna dzia豉豉... mo積a... 1) rozwierci w g堯wce d德igni otw鏎 ma造m wiert貫m i zablokowa z trzpieniem u篡waj帷 jakiego gwo盥zia 鈔ubki itp... 2) nie smarowa tam gdzie nie powinno si smarowa... zw豉szcza wd...
  • Poziom 4  
    Raczej nie dam rady sama nic zrobi. Maszyna p鎩dzie do serwisu.
  • Poziom 13  
    artfik napisa:
    Witam ,uszkodzona jest z瑿atka krzywka po d德igniami kt鏎a zaz瑿ia si z z瑿atk na wale g堯wnym

Taak?? To dlaczego maszyna nie sprawia problemu podczas szycia 軼iegiem prostym??? Z瑿atka by豉by uszkodzona to w ogle by nie chcia這 ruszy.

Dodano po 15 [minuty]:

mpch napisa:

Chcia貫m pom鏂...
  • Poziom 41  
    mpch napisa:
    Jestem, ZA.
  • Poziom 21  
    Jak rozumiem , maszyna na prostym 軼iegu szyje dobrze. Jak przestawi d德igni zygzaka max.w lewo to maszyna podvzas obracania ko貫m maszyny zacina si w pewnym momencie. Czy tak ?
  • Poziom 13  
    artfik napisa:
    Sciegiem prostym b璠zie szy豉 a zygzak przy uszkodzonej z瑿atce krzywce nie b璠zie szy.
    mam podobny problem... moja 466 nie wykazuje nieprawid這wo軼i podczas szycia zygzakiem po za tym 瞠 czasem w nier闚nych odst瘼ach czasowych nie zap皻la nitek przy maksymalnym wychyleniu ig造... czy to te ma zwi您ek z z瑿atk z krzywk???
  • Poziom 13  
    ㄆcznik 466, nie dzia豉 d德ignia zygzaka i po這瞠nia ig造 ㄆcznik 466, nie dzia豉 d德ignia zygzaka i po這瞠nia ig造
    swoje przemy郵enia popieram plikami graficznymi na kt鏎ych jest pokazana r騜nica pomi璠zy cz窷ci uszkodzon a cz窷ci sprawn... druga istotna wskaz闚ka kt鏎a sk這ni豉 mnie do takiej a nie innej sugestii pomocy jest wskazana na filmie u篡tkownika na kt鏎ym jest zamieszczona maszyna 逝cznik 466 od spodu... problem kt鏎ego nie uchwyci貫m udzielaj帷 odpowiedzi za pierwszym razem to pozostaj帷a w bezruchu przed逝磬a d德igni odpowiadaj帷ej za ruch poziomy zestawu chwytaka kt鏎a to jest sprz篹ona bezpo鈔ednio z cz窷cì zamieszczon na w/w plikach graficznych... Dodam tylko 瞠 maszyna nie by豉 u篡tkowana przez 20 lat... przy takjm stanie rzeczy nale篡 si spodziewa 瞠 maszyna by豉 wcze郾iej w naprawie ale do tej naprawy np nie dosz這 przez chocia瘺y brak cz窷ci zamiennych... Pliki zamie軼i貫m tylko w celach informacyjnych na potrzeby TEGO forum i nie bior z tego korzy軼i... MAM TYLKO JEDN PRO冰... UDZIELAJ。 POMOCY R笅CIE TO RZETELNIE I W MIAR SZCZEG茛OWO OPISUJCIE SWOJE PRZEMY印ENIA. Bo mo瞠 si nieopatrznie okaza 瞠 kto b璠zie zmuszony wyciera D..o. 這kciem...
  • Poziom 4  
    wies豉w67 napisa:
    Jak rozumiem , maszyna na prostym 軼iegu szyje dobrze. Jak przestawi d德igni zygzaka max.w lewo to maszyna podvzas obracania ko貫m maszyny zacina si w pewnym momencie. Czy tak ?

Tak, dok豉dnie. + nie da si przestawi ig造, ca造 czas jest w tym samym miejscu, maksymalnie w lewo.
  • Poziom 4  
    od pocz徠ku, mam maszyn przed sob, ig豉 jest ustawiona max w lewo, d德ignia zygzaka na 0. D德ignia zmiany po這瞠nia ig造 nie przesuwa ig造 do w pozycj do 鈔odka i na prawo. Cho sama si przesuwa. D德ignia zygzaka nie przesuwa si, jest blokada. Gdy podnios ig喚 korbk do g鏎y, tylko w na jednej wysoko軼i ig造 mog ruszy d德igni zygzaka max w lewo na 5, ale wtedy, gdy dalej ruszam korbk z boku to w pewnym momencie jest blokada.
  • Poziom 21  
    Ju mi si w 豚ie kolebie😀 Gdy ju zygzak da si przestawi na ,, 5 " to czy po przestawieniu igla si rusza czy dalej po lewej stoi?
  • Poziom 4  
    ig豉 rusza si tylko w d馧 i g鏎, ale nie na boki. W og鏊e nie rusza si na boki, przy 瘸dnym ustawieniu.

Dodano po 2 [minuty]:

przy ustawieniu na 5 jestem w stanie zrobi mo瞠 jeden obr鏒 korby, a potem jest blokada.

Dodano po 20 [minuty]:

przy ustawieniu na 5 jestem w stanie zrobi mo瞠 jeden obr鏒 korby, a potem jest blokada.
  • Poziom 13  
    Prosz o podanie aktualnych ustawie maszyny do szycia... oraz pozycj szarpaka nici oraz jego kierunek pracy d馧 / g鏎a... najlepiej forma obrazek.
  • Poziom 41  
    toffffik napisa:
    Prosz o podanie aktualnych ustawie maszyny do szycia... oraz pozycj szarpaka nici oraz jego kierunek pracy d馧 / g鏎a... najlepiej forma obrazek.
    I co to zmieni. :cry:
    Osoba kt鏎a jeszcze nigdy tego nie robi豉 (regulacja ustawie), mo瞠 zrobi wi璚ej problem闚 ani瞠li jest to warte na obecn chwil.
    Jedyne sensowne rozwi您anie to: Pewny Serwis.
    Przecie Kole瘸nka napisa豉, 瞠 sama sobie z tym nie poradzi.

Nale篡 pami皻a o tym 瞠 koszty, po nieumiej皻nej "naprawie" wykonanej w oparciu o jakie informacje z internetu, gwa速ownie rosn.

Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Po dwudziestu latach przyda這by si przyjrze no積emu zespo這wi nap璠owemu... pastylki lubi si wykrusza...
    Spos鏏 "reanimacji" przedstawiony w po軼ie #13 nie jest bezpieczny i nie nale篡 go u篡wa z nap璠em elektrycznym ze wzgl璠u na zbyt du瞠 si造 przenoszone przez silnik. Takie rozwi您anie jest tylko do u篡tku r璚znego i nale篡 pami皻a 瞠 jest prowizorycznym rozwi您aniem.