Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radia samochodowe pioneer (Sub)

25 Kwi 2020 15:07 312 15
  • Poziom 3  
    Witam chciałbym się dowiedzieć na temat radi pioneer mianowicie chodzi o modele te które mają funkcje subwoofera z tylnych kanałów.
    Jakie to modele?
    Jak wygląda to pod względem regulacji. Czy tył gra typowo jak subwoofer na niskich itp.
    I czy jak ustawi się filtr hpe na przednie kanały to czy tył też będzie odcinał czy będzie grał jak osobny wzmacniacz że swoimi ustawieniami.
    Troszkę czytałem na te tematy ale jednak to nie są pełne inf.
    A i tak z ciekawości mam radio Sony CDX-M7850. I mam w bagażniku subwoofer z wieży technics i z podbiciem i dużym bassem gra to naprawdę elegancko. Ale niestety przód to już porażka. Gdybym mógł w radiu sterować osobno filtrami na przednie i tylne kanały to była by bajka. A po 2 podobno pionieery z funkcją Sub na tylnym kanale to mają większą moc
    Proszę o odp ludzi którzy mają wiedzę praktyczną na te tematy. Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Witam.

Tylne kanały ustawiasz jako sub i grają tylko niskimi, hpf wtedy obcina tylko przód. Bynajmniej tak było w starych poczciwych modelach np deh 77mp.
    Moc jest ta sama, podają niby większą moc max bo na niskich duże thd jest mniej słyszalne.
  • Poziom 3  
    Ale jest możliwość ustawiania bassu osobno na tył. Czy jak ustawie bas na plus to przód też?

Dodano po 5 [minuty]:

I jak to wychodzi z tą mocą na Sub?

Dodano po 4 [minuty]:

A i jeszcze jedno pytanie jak się podłączy głośniki pod L I R kanala to grają normalnie.
    I jakie to modele?
  • Poziom 27  
    Ja polecam kupić radio które ma napisane 4x100w. W rzeczywistości ma 40w rms na kanał. Ale w trybie subwoofera na tylnych głośnikach masz do wykorzystania około 70w rms. Podłączasz z tego co pamiętam suba jako tylny lewy głośnik. Wtedy hpf działa tylko na głośniki przednie a na tylne masz osobno sterowanie subem. Czyli lpf i głośność. Takie radia 4x100w ma pioneer i sony. Ogólnie pioneer jest ograniczony i raczej szukał bym sony. One mają już przynajmniej czasówki.

Niestety w każdym radiu jak ustawisz equalizer, bass boost itp. To działa na wszystkie głośniki. Nawet te zasilane z zewnętrznego wzmacniacza.

Chociaż uważam że taniej i lepiej będzie kupić normalne radio typu kenwood kmm-306bt i jakiś nawet mały wzmak na suba.
  • Poziom 3  
    Ale pioneer ma tylko funkcje osobnego suba z radia. Po 1wsze przeczytaj dokładnie jakie są moje pytania. Chccialbym żeby był tak zwany układ 2.1 z osobnym sterowaniem suba itp
  • Poziom 27  
    Pioneer i sony 4x100 mają opcje podłączenia suba zamiast tylnych głośników. I można regulować osobno z przodem.
  • Poziom 3  
    Ale jakie sony?
    Ja mam model sony cdx-m7850
  • Poziom 27  
    Sony dsx-gs80. Można podpiąć suba do tylnego kanału i ma też chociażby czasówki
  • Poziom 3  
    Ale to się nazywa specjalnie ta funkcja?

Dodano po 1 [godziny] 30 [minuty]:

Tylko radio pionier daje 20w wiecej na kanale Sub
  • Poziom 27  
    Ściągnij sobie instrukcje obsługi jakiegoś pioneera i sony i porównaj sobie jakie mają funkcje itp. Dla mnie pioneer nie ma kompletnie nic ciekawego poza podstawowymi funkcjami. Sony już na sporo więcej, ale też jest wyraźnie droższy. Ogólnie wszystkie radia 4x100 mają prawdziwej mocy około 40w na kanał. A na suba około 70. Słuchałem zestawu na takim radiu sony i robiło to robotę.

Ale nadal uważam że lepiej i taniej zagra taki kenwood kmm-306bt i do tego jakiś mały 4ro kanałowy wzmacniacz.
  • Poziom 3  
    Do tego auta nie będę ciągnął kabli itp.
    Miałem 2 pionieery ale nie wiem czy z tą funkcją. Bo wtedy nie wiedziałem o tej funkcji a to było rok temu.
    Chyba wszystkie radia mają moc do 20w rms. Nawet te 4x100. Ale ogólnie sony ładnie gra. Kenwood też
  • Poziom 27  
    Z tego co kojarzę to tylko radia które mają 4x100w mają tą funkcje. Inne niestety nie. A co do mocy to te 4x100 są w klasie D więc osiągają realną moc 40w rms na kanał a nie 20 jak zwykłe radia. Ogólnie sony nie są najlepsze ale akurat te w klasie D grają całkiem fajnie i można zbudować prosty zestaw na nim
  • Poziom 3  
    Układy w klasie d mogą mieć tą moc ale nie przy 12v czy tam 14v
    A i nie tylko te modele 4x100w * mają te funkcje np radio Sony dsx-a40ui a ma 4x55 patrz punkt 2c Radia samochodowe pioneer (Sub)
  • Poziom 27  
    Pod każde radio możesz tak podłączyć zostawiając jeden kabel wolny. Ale mocy więcej tam nie będzie niestety. Może kilka wat tylko.
    Co do klasy D to poczytaj sobie na necie i się przekonasz że ma te 40w na kanał.
  • Poziom 3  
    Ale tu nie chodzi żeby w każde radio podłączyć jeden kabel ba Sub. Tylko o to żeby to był tak zwany osobny wzmacniacz
  • Poziom 3  
    Mam pytanie takie.
    W radiu pioneer funkcja suba z radia nazywa się direct sub drive
    A jak się nazywa ta opcja w radiu Sony?