Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

USB linux do mapowania dysku - Problem uprawnień zapisu i odczytu

Tomy@ 26 Apr 2020 13:46 504 2
    Tomy@
    Level 9  
    Witam
    mam taki problemik, chciałem dodać dysk sieciowy z dekodera który jest widoczny w komputerze z Windows.
    Dekoder system Enigma2 OpenATV
    Komputer system Windows 10
    Mam zamontowany dysk w dekoderze , znalazłem go poprzez Mapuj dysk sieciowy( WIN 10) i wyświetlają mi się katalogi znajdujące się na dysku.
    Niestety nie mogę nic wysłać ani pobrać ponieważ wyskakuje mi monit o braku uprawnień ze strony dekodera " Uzyskaj uprawnienia od S-1-1-0"
    Podejrzewam, że problem jest w konfiguracji plik fstab.
    Code:
    rootfs               /                    auto       defaults              1  1

proc                 /proc                proc       defaults              0  0
    devpts               /dev/pts             devpts     mode=0620,gid=5       0  0
    usbdevfs             /proc/bus/usb        usbdevfs   noauto                0  0
    tmpfs                /var/volatile        tmpfs      defaults              0  0
    usbfs                /proc/bus/usb        usbfs      defaults              0  0
    UUID=980D00060CFFDD66   /media/hdd   auto user,umask=000,utf8, -->noauto<-- 0 0
    UUID=285E97435E970928   /media/hdd   auto user,umask=000,utf8, -->noauto<-- 0 0
    UUID=344f047a-599e-48e0-bd5e-ccd1945ce70c   /media/hdd   auto user,umask=000,utf8, -->noauto<-- 0 0

Próbowałem już sporo modyfikacji i niestety bez rezultatu. Pytanie jak ustawić te linie /media/hdd z prawem do zapisu i odczytu po sieci ?
    Tomy@
    Level 9  
    Rozumiem, że mówisz o kliencie teraz. Jedyną znaną mi opcją w Windows jest mapowanie dysku sieciowego i tak też robię. Niestety poza widokiem plików nie mogę w nich ingerować.