Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki TV do salonu? 65 cali

26 Apr 2020 15:06 6588 29
  • Level 3  
    Cześć,

szukam porady w sprawie kupna nowego TV do salonu

1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? ok 3 m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? na wprost czasem bokiem / będzie zamontowany na ścianie z regulowanym ramieniem
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? Panasonic
    4. Jaką markę preferujesz? brak
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 55 - 65 cali / nie mogę się zdecydować
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? tv cyfrowa + z czasem konsola
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? wszystko + netflix
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? będzie konsola
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? tak
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? w dzień i w nocy
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? 4,5k ?

obecnie zastanawiam się nad tv
    Sony KD-55XG8596 / wersja 55 i 65 cali
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 12  
    Ja na twoim miejscu wziął bym jakiegoś Samsunga qled np. QE65Q70RAT trochę przekracza budżet (o 200 złotych) lub wersję mniejszą QE55Q70RAT (sporo tańszą), a co do rozmiaru to już twoja decyzja (ja bym rozwiesił coś o wymiarach telewizora na ścianie, żeby zobaczyć jaki rozmiar będzie mi odpowiadał)
  • Level 3  
    kożuch1307 wrote:
    Ja na twoim miejscu wziął bym jakiegoś Samsunga qled np. QE65Q70RAT trochę przekracza budżet (o 200 złotych) lub wersję mniejszą QE55Q70RAT (sporo tańszą), a co do rozmiaru to już twoja decyzja (ja bym rozwiesił coś o wymiarach telewizora na ścianie, żeby zobaczyć jaki rozmiar będzie mi odpowiadał)

Dlaczego Samsung? w sklepach stacjonarnych nie polecali zakupu
  • Moderator of RTV - what to buy
    Jak Sony to raczej model wyżej czyli XF9005 albo nowszy XG9505.
    Jak Samsung to faktycznie Q70 najsensowniejszy ze względu na FALD. (mają go też ww Sony)

A jak ma być taniej, to podstawowy Qled czyli Q60 / Q67.
  • Level 3  
    Walka jest pomiędzy dwoma tv, tak jak doradziliście.

Q70 vs F9005

Tylko teraz muszę zastanowić się czy dołożyć do 65 cali czy zdecydować się na 55.
  • Level 2  
    Ja bym wybrał Sony 55XF9005 tak jak napisał LUDWIK XVI, Model Sony posiadający świetny procesor obrazu X1 Extreme, telewizor ma pełne podświetlenie tzw. FullLED, przez co uzyskuje świetne wyniki jasności świecenia w HDR no i ma w pełni personalizowany system Android TV. w tym momencie jest świetna cena na ten model: sony-led-kd-55xf9005baep
  • Level 3  
    a jak wyglądają aktualizacje Androida? nie będzie problemów z jego późniejszą obsługą?
    Podjąłem decyzję, że będzie to 65" ale jeszcze nie kupiłem, myślę że pokieruję się ceną miedzy tymi dwoma podczas zakupu.
    Czekam na promocję
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 38  
    wystarczyMateusz wrote:
    walka jest pomiędzy dwoma tv, tak jak doradziliście.

Q70 vs F9005

Zdecydowanie Q70
    W Sonym tragicznie działa lokalne wygaszanie. W necie m.in. na YouTube jest sporo filmików porównujących Q70 z Sonym XF9005 czy też z XG9505 i w Sonym naprawdę wygląda to bardzo źle. Bierz Samsunga.
  • Level 3  
    Faktycznie widać różnicę

Wrzucam filmiki aby inni mogli też porównać

Po lewej stronie samsung:

Link

Link

Link

Link
  • Level 38  
    Gdzieś był test Sony XG9505 vs Samsung QLED Q70R i Sony poległ właśnie w lokalnym wygaszaniu, chociaż nie tylko.
    Zresztą oba TV porównywałem w grudniu i Samsunga wypadł lepiej.
    XG i XF to bliźniacze modele.
  • Level 21  
    wystarczyMateusz wrote:
    a jak wyglądają aktualizacje Androida? nie będzie problemów z jego późniejszą obsługą?
    Podjąłem decyzję, że będzie to 65" ale jeszcze nie kupiłem, myślę że pokieruję się ceną miedzy tymi dwoma podczas zakupu.
    Czekam na promocję

Ogólnie zwykle Android jest aktualizowany do dużej wersji raz (przynajmniej w Philips) i najczęściej jest to zmiana na lepsze.
  • Level 10  
    Szczerze to na 3 metry bym wziął 55 i to oleda. Dlaczego?

Po 1, z tak małej odległości słabej jakości materiały czy kanały telewizyjne będą wyglądać tragicznie.
    Po 2, oled jest to najlepsza technologia wyświetlania obrazu w tym momencie na rynku (rynek telefonów już dawno zdominowany przez te wyświetlacze w topowych modelach)
    Po 3, odradzam stanowczo telewizory z local dimmingiem czyli Full Aray Ledy, ponieważ zazwyczaj stref doświetlających nie ma tam wcale dużo i powodują one efekt łuny światła wokół jasnych obiektów na ciemnym tle.
    Po 4, w takich pieniądzach jak jest q70 Samsunga to niestety ale dopłacasz za marketing firmy, to telewizor na 120hz matrycy z 10 bitowym panelem kropka. Dwa lata wstecz samsung takie rzeczy dawał do zwykłego tv za o wiele niższe pieniądze.

Śledzę rynek tv od długiego czasu i jaki regres zalicza Samsung to się w głowie nie mieści. Niech wejdą w Oledy i przestaną mydlić ludziom oczy, że Qled jest na równi z Oledem.
  • Level 3  
    pan.arnold wrote:

Po 1, z tak małej odległości słabej jakości materiały czy kanały telewizyjne będą wyglądać tragicznie.
    Po 2, oled jest to najlepsza technologia wyświetlania obrazu w tym momencie na rynku (rynek telefonów już dawno zdominowany przez te wyświetlacze w topowych modelach)
    Po 3, odradzam stanowczo telewizory z local dimmingiem czyli Full Aray Ledy, ponieważ zazwyczaj stref doświetlających nie ma tam wcale dużo i powodują one efekt łuny światła wokół jasnych obiektów na ciemnym tle.
    Po 4, w takich pieniądzach jak jest q70 Samsunga to niestety ale dopłacasz za marketing firmy, to telewizor na 120hz matrycy z 10 bitowym panelem kropka. Dwa lata wstecz samsung takie rzeczy dawał do zwykłego tv za o wiele niższe pieniądze.

Śledzę rynek tv od długiego czasu i jaki regres zalicza Samsung to się w głowie nie mieści. Niech wejdą w Oledy i przestaną mydlić ludziom oczy, że Qled jest na równi z Oledem.

Czyli jaka jest Twoja propozcyja co do modelu TV?
  • Level 10  
    Ja bym doinwestował, wziął na raty resztę kwoty czy coś i wziął ten model.

Moderated By Ludwik XVI:

3.1.10. Nie reklamuj stron internetowych lub usług w jakiejkolwiek formie.

• Level 38  
    pan.arnold wrote:

Po 1, jeśli na 65' obraz będzie wyglądał tragicznie to na 55' tak samo będzie wyglądał tragicznie, tyle tylko że na mniejszym ekranie.
    Po 2, OLED nie jest bez wad. Jest to na pewno lepsza technologia niż LCD jednak do ideału jeszcze jej brakuje. W obrazie statycznym i bieli wypada gorzej niż QLED.
    Po 3, Local Dimming w Samsungu QLED Q70R działa bardzo dobrze. W SONYm zdecydowanie gorzej o czym pisałem wyżej i co widać na zamieszczonych filmikach z YouTube.
    Po 4, w tych pieniądzach nic lepszego nie kupisz niż QLED Samsunga.

Także śledzę rynek telewizorów od bardzo dawna, jeszcze od czasów CRT i w pewnym sensie potwierdzam to co piszesz, ale nie odnosi się to tylko do Samsunga, ale do wszystkich firm. Zauważ, że w tej samej cenie co kilka, kilkanaście lat temu dostaniesz telewizor z o wiele większym ekranem i bardziej rozbudowanym multimedialnie. Może czegoś brakować co było a nie jest, ale w zamian dostaniesz kilka innych bajerów.
    I małe info, od tego roku Samsung rozpoczyna produkcję OLEDów. Prawdopodobnie w przyszłym roku już nie będzie QLEDów, chociaż Samsung jeszcze tego oficjalnie nie potwierdził.

wystarczyMateusz wrote:
    czyli jaka jest Twoja propozcyja co do modelu TV?

Jeśli nie chcesz Samsunga QLED Q70R to bierz OLED LG C9
  • Level 10  
    Mówiłem o modelu 55OLED854.

Co do Samsunga i Oledów to już od dwóch lat słyszę takie pogłoski. Były też microledy. Tylko niestety jedyne co oferuje klientom to szczyt marketingowy, jak sprzedać starą technologię jako coś innowacyjnego i dobrego. Jeszcze 5 lat temu były to telewizory na wysokim poziomie w dobrej cenie, teraz robią w dziale TV to samo co z telefonami. Drogie, bez szału, ale marketing robi swoje. Przykro, bo to był mój faworyt, jak niegdyś Panas. Na Sony też leży duży nacisk odnośnie jakości, ale ten dział rtv istnieje tylko dla prestiżu firmy. Temu potencjał drzemie w pozostałych. Philips, Xiaomi, TCL. Ktoś tutaj pisze na forum, że chińczyki. No tak, a OnePlus chińska firma robi najlepsze telefony na świecie. Teraz jak ktoś dalej żyje, że coś jest niemieckie czy coś jest lepsze to jest w błędzie.

Pozdrawiam
  • Level 3  
    Niestety przedłużający się remont nie pozwala mi jeszcze na zakup TV, nadal śledzę ceny i obecnie LG C8/9, Philips 804/854 są ponad budżet.
  • Level 10  
    Sam teraz mam remont, wiem o co chodzi :D ale szczerze polecam nawet wziąć na raty z odroczeniem płatności w promocji do jakiegoś miesiąca i tyle. To nie jest zakup na rok, warto dobrze to przemyśleć :) jakby coś to służę pomocą, powodzenia
  • Level 3  
    Tv jak i reszta sprzętów będzie brana na raty z jednego sklepu, także śledzę ceny i nie chcę przesadzić :wink:
  • Moderator of RTV - what to buy
    pan.arnold wrote:
    Temu potencjał drzemie w pozostałych. Philips, Xiaomi, TCL.

Potencjał Philipsa skończył się ok 7-8 lat temu jak stery przejął TPV. O ile na początku jeszcze jakoś to szło, tak ostatnio tylko OLEDy są ok, cała reszta to niestety miernota.
    Xioami u nas nie reprezentuje kompletnie nic jeśli chodzi o TV. Ciut lepiej jest z TCL jednak u nas sprzedają same słabe modele. Nawet średniej półki nie mają. W USA jest pod tym kątem zdecydowanie lepiej.

One Plus od samego początku stawiał w telefonach na jakość produktu. To oni są autorem terminu "flagship killer". Tego w telewizorach chińskich po prostu nie ma.
  • Level 10  
    Potencjał to nie znaczy, że tak jest na ten moment :)
  • Level 11  
    Na pewno nie kupuj TCL. Posiadam TCL 55C7026 2 lata i 3 tygodnie i powiem tak TRAGEDIA. Od stycznia 2020 roku TV wchodzi w tryb awaryjny, a serwis nie potrafi usunąć usterki(2 naprawy i żadnej poprawy). Wczoraj telewizor zaczął robić zwarcie w instalacji elektrycznej. Radzę wszystkim omijać dużym łukiem sprzęt firmy TCL.
  • Level 20  
    AxelNext wrote:
    pan.arnold wrote:

Po 1, jeśli na 65' obraz będzie wyglądał tragicznie to na 55' tak samo będzie wyglądał tragicznie, tyle tylko że na mniejszym ekranie.
    Po 2, OLED nie jest bez wad. Jest to na pewno lepsza technologia niż LCD jednak do ideału jeszcze jej brakuje. W obrazie statycznym i bieli wypada gorzej niż QLED.
    Po 3, Local Dimming w Samsungu QLED Q70R działa bardzo dobrze. W SONYm zdecydowanie gorzej o czym pisałem wyżej i co widać na zamieszczonych filmikach z YouTube.

Także śledzę rynek telewizorów od bardzo dawna, jeszcze od czasów CRT i w pewnym sensie potwierdzam to co piszesz, ale nie odnosi się to tylko do Samsunga, ale do wszystkich firm. Zauważ, że w tej samej cenie co kilka, kilkanaście lat temu dostaniesz telewizor z o wiele większym ekranem i bardziej rozbudowanym multimedialnie. Może czegoś brakować co było a nie jest, ale w zamian dostaniesz kilka innych bajerów.
    I małe info, od tego roku Samsung rozpoczyna produkcję OLEDów. Prawdopodobnie w przyszłym roku już nie będzie QLEDów, chociaż Samsung jeszcze tego oficjalnie nie potwierdził.

wystarczyMateusz wrote:

Dodano po 13 [minuty]:

AxelNext wrote:
    pan.arnold wrote:

wystarczyMateusz wrote:

Kolego a co ma biel w TV do znaczenia, kiedy ją wykorzystujesz, jaki to jest odsetek procentowy podczas ogladania TV i skad wiesz która biel jest lepsza, czytaj (bliższa tej która uchwyciła kamera podczas nagrywania) - to że biel jest według nie których bardziej biała i jaśniejsza, nie oznacza że jest naturalna a nie wątpliwie wyświetlany obraz na TV Qled jest mocno prześwietlony i tym bardziej oddala się od naturalnego obrazu, widzianego gołym okiem.
    Technologia LCD i tym samsym Qled, nie ma żadnego porównania z Oled, zresztą nikt już nawet nie robi porównań tych rodzajów matryc z uwagi na deklasowanie LCD przez Oled juz na starcie, zaraz po włączeniu TV.
    Nic nie wspomniałeś o kątach patrzenia w Qled-ach i porównując je chociaz do TV Sony z podświetlaniem FALD, pomimo zastosowanych matryc VA, obraz juz pod nie wielkim katem jest w sony zdecydowanie lepszy a Qledy mocno tracą na kontrascie, czerń zamienia sie w granatowy odcień i spada współczynnik pokrycia barw.
  • Level 3  
    Witam ponownie,

niestety dopiero teraz nadszedł czas kupna TV, trochę się to przedłużyło i niestety model na który byłem zdecydowany czyli Sony 65XF9005 jest już praktycznie niedostępny (tylko powystawowe),
    poleci ktoś TV z podobnymi parametrami? 65" do 5K zł
  • Level 10  
    Na co się zdecydowałeś ? bo stoję właśnie przed takim wyborem.
  • Level 3  
    Kupiłem Sony xh9005
    Ale obecnie nie powiem nic więcej bo dopiero dziś będzie montowany na ścianę
  • Level 10  
    wystarczyMateusz wrote:
    Kupiłem Sony xh9005
    Ale obecnie nie powiem nic więcej bo dopiero dziś będzie montowany na ścianę

Czy to 65 cali ? Co Cię przekonało ?
  • Level 3  
    Tak 65". Już wcześniej byłem zdecydowany na Sony 9005 tylko że starszy model, którego niestety już nie można było dostać. Przekonał mnie do siebie tym że jest nowszą wersją tego modelu i chwila zabawy w sklepie. Również to że tv ma androida