Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analog Devices z sukcesem zakończyło emisję zielonych obligacji

ghost666 26 Kwi 2020 16:23 429 0
 • Analog Devices z sukcesem zakończyło emisję zielonych obligacji
  Firma Analog Devices, poinformowała o pomyślnym zamknięcie pierwszej oferty sprzedaży zielonej obligacji spółki w branży półprzewodników. Emisja obligacji ekologicznych objęła papiery wartościowe o łącznej wartości 400 milionów dolarów. "W Analog Devices angażujemy się w tworzenie zrównoważonej przyszłości, co stanowi ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju wszystkich udziałowców firmy " powiedział Vincent Roche, prezes i dyrektor generalny firmy Analog Devices. "Jesteśmy dumni z tego, że możemy przewodzić branży półprzewodników dzięki emisji zielonych obligacji" dodał.

  Firma zamierza wykorzystać wpływy z sprzedaży tych obligacji do finansowania lub refinansowania kwalifikujących się zielonych projektów, które oferują korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju, zwiększając zaangażowanie firmy w rozwój ekologicznych technologii. Kwalifikujące się kategorie to m.in. energia odnawialna, zwiększanie sprawności energetycznej, zielone budynki, zrównoważone zarządzanie wodą i ściekami, zapobieganie emisji zanieczyszczeń i ich kontrola, a także ekologiczny transport i produkty ekologiczne lub dostosowane do gospodarki o obiegu zamkniętym. Wszystko to ma na celu ochronę i umożliwienie regeneracji środowiska; załóżeia firmy są w pełni zgodne z celami zrównoważonego rozwoju, postawionymi przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

  "Jesteśmy bardzo zadowoleni ze znacznego zainteresowania inwestorów instytucjonalnych naszą ofertą zielonych obligacji" powiedział Prashanth Mahendra-Rajah, dyrektor finansowy Analog Devices. "Emisja ta dodatkowo wzmacnia pozycję finansową spółki jak i dywersyfikuje naszą bazę inwestorów". W związku z emisją zielonych obligacji, firma współpracowała z Sustainalytics, wiodącym światowym dostawcą badań i analiz w zakresie zarządzania środowiskowego, społecznego i ładu korporacyjnego. Sustainalytics przeanalizowało strukturę zielonych obligacji firmy i stwierdziło, że jest ona wiarygodna i dostosowuje się do czterech głównych elementów głównych zasad Green Bond Principals 2018.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/analog-devices-closes-semiconductor-industrys-first-green-bond

  Fajne! Ranking DIY
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9741 postów o ocenie 7911, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.