Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena do naziemnej telewizji dvbt/dvbt2

26 Kwi 2020 16:26 129 3
  • Poziom 2  
    Cześć przymierzam sie do zainstalowania w domu telewizji naziemnej, do tej pory była kablówka. Troche poczytałem ale dalej mam wątpliwości stad moja prośba o poradę jaką antenę wybrać i ewentualnie na co uważać przy robieniu instalacji.
    Do nadajnika mam 24.5km uhf polaryzacja pozioma, vhf polaryzacja pionowa. Chciałbym aby w miarę możliwości była to jedna antena do obu pasm. Będę montował na kominie i nie chce tam jakiegoś kołomysła bo jest widoczny.
    Zastanawiałem sie nad
    TELEVES DVB-T DAT BOSS T-FORCE MIX COMBO VHF+UHF
    Ale gdzies czytalem ze to przerost formy. Cena ponad 300zl nie mała. Niemniej chce cos trwałego na lata i co będzie dobrze odbierać również przy słabych warunkach pogodowych - złe wspomnienia z dzieciństwa (ale wtedy byl jakis siatkowy rupieć)
    Instalacja docelowo będzie przygotowywana pod 5 odbiorników, tzn chce zrobic w domu gniazdka i poprowadzić okablowanie na strych. Ale póki co będzie 1 odbiornik i za rok będzie drugi.
    Najdalsze gniazdko ok 25m
    I jeszcze z innej beczki chcialem przewody poprowadzić peszelem razem z rj-ką, czy nie będą sie zagłuszać jesli będą razem? Oczywiście nie chce kupic najtańszych kabli bez ekranowania.
    Antena do naziemnej telewizji dvbt/dvbt2 Antena do naziemnej telewizji dvbt/dvbt2 Antena do naziemnej telewizji dvbt/dvbt2 Antena do naziemnej telewizji dvbt/dvbt2 Antena do naziemnej telewizji dvbt/dvbt2 Antena do naziemnej telewizji dvbt/dvbt2 Antena do naziemnej telewizji dvbt/dvbt2 Antena do naziemnej telewizji dvbt/dvbt2
  • Poziom 43  
    borg77 napisał:
    Może jakaś logarytmiczna,np.
    http://www.barczak.com.pl/oferta/anteny-telewizyjne-zewnetrzne.html
    Tyle się mówi o popieraniu polskiego przemysłu i zapłacisz ok 30% ceny anteny którą zaproponowałeś.

Jej nie kupi. Przecież tania i prosta to na pewno niedobra. Niektórzy muszą zapłacić dużo aby być pewnym (w ich mniemaniu), że będą dzięki cenie mieć dobry odbiór. Z tej taniej to jak niektórzy piszą obraz jakiś rozmazany a kolory zafałszowane (sic!).
  • Poziom 2  
    Koledze DiZMar podziękuję za niepotrzebne zaśmiecanie tematu, prosiłem o jakąś merytoryczną poradę. Niestety ale często jest tak że po prostu coś droższego jest lepszego jakościowo, albo jest prostsze w obsłudze, bo np. ma od razu UHF-y VHF-y i samo dba o to żeby sygnał nie był za mocny za slaby albo nie wiadomo jeszcze jaki. Ja się nie znam dlatego próbuję się dopytać kogoś kto może mieć większą wiedzę lub doświadczenie. Najłatwiej byłoby wziąć fachowca, ale chcę przyoszczędzić i zrobić to sam, ale dobrze i na długo. A za tanie rzeczy czasami się dwa razy płaci, a mnie nie stać.

Bardzo chętnie poprę polski przemysł i kupię jakąś z tej firmy tym bardziej że dużo tańsza, czy zatem ta DUPLEXA będzie ok, ogarnie tą pionową polaryzacje? Czy jakaś inna jednak?
    https://allegro.pl/oferta/antena-dvb-t-duplexa-barczak-vhf-uhf-combo-8817051445