Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekaźnik relpol RM84-2012-35-1005

26 Kwi 2020 18:23 264 8
  • Poziom 5  
    Witam mam następujące pytanie czy mógłbym użyć przekaźnika z tematu tj. relpol RM84-2012-35-1005 do załączania lampy(zwykła lampa z żarówką 230V? Jednak nie chodzi mi tylko o sam fakt załączania lecz o to czy mogę tym jednym przekaźnikiem który ma dwa zestyki przełączne "przerywać" zarówno przewód fazowy jak i neutralny?? Ktoś kiedyś próbował zadziała czy raczej ryzykuje zwarcie i zniszczenie przekaźnika.
    Dorzucam szybki schemat w paincie gdyby moje tłumaczenie było niezrozumiałe
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 39  
    Niczym nie ryzykujesz, śmiało możesz tak podłączyć.
  • Pomocny post
    Moderator
    Mati1249 napisał:
    czy mogę tym jednym przekaźnikiem który ma dwa zestyki przełączne "przerywać" zarówno przewód fazowy jak i neutralny??

Nie. Zniszczenie przekaźnika przy przełączaniu jednoczesnym nastąpi jeśli nie za pierwszym razem to za drugim, a najdalej za trzecim.

spinacz napisał:

Powinieneś zostać obciążony kosztami wszystkich zniszczonych przekaźników oraz otrzymać ostrzeżenie od moderatorów.
    Do przełączania jednocześnie różnych torów służą styczniki, które na każdym torze mają komory gasikowe. To co Ty poradziłeś to jest elektryczna zbrodnia.

Dodano po 5 [minuty]:

Mati1249 napisał:
    Witam mam następujące pytanie czy mógłbym użyć przekaźnika z tematu tj. relpol RM84-2012-35-1005 do załączania lampy(zwykła lampa z żarówką 230V?

Tylko w przypadku jeśli styki przekaźnika przewidziano na rozłączanie napięć 230V AC, oraz nie przekraczania prądu dopuszczalnego.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 39  
    W sumie masz rację, pośpieszyłem się z odpowiedzią. Proszę o usunięcie postu by nie mieszać innym w głowie.
  • Poziom 5  
    Dziękuję za szybką odpowiedź, widzę że moje obawy że to by się źle skończyło okazują się słuszne... Mam wsumie drugie pytanie czy jako powiedzmy "niedzielny majsterkowicz" bawiący się też trochę Arduino mogę ten przekaźnik jakoś sensownie wykorzystać? Chodzi mi tu o wykorzystanie obu zestyków przełącznych
  • Poziom 12  
    retrofood napisał:
    Mati1249 napisał:
    czy mogę tym jednym przekaźnikiem który ma dwa zestyki przełączne "przerywać" zarówno przewód fazowy jak i neutralny??

Nie. Zniszczenie przekaźnika przy przełączaniu jednoczesnym nastąpi jeśli nie za pierwszym razem to za drugim, a najdalej za trzecim.

spinacz napisał:

Powinieneś zostać obciążony kosztami wszystkich zniszczonych przekaźników oraz otrzymać ostrzeżenie od moderatorów.
    Do przełączania jednocześnie różnych torów służą styczniki, które na każdym torze mają komory gasikowe. To co Ty poradziłeś to jest elektryczna zbrodnia.

Zaraz, zaraz, na jakiej podstawie tak kategoryczny osąd?
    RM84 mały ale coś potrafi.

• Poziom 39  
    tyqva napisał:

Ja wiem doskonale że takie przekaźniki są stosowane nawet w produkcjach seryjnych gdzie właśnie rozłączają dwa tory w takiej konfiguracji.
    I to już tyle z mojej strony w tym temacie.
    Zbędne usunąłem.[T.M.]
  • Poziom 12  
    Spokojnie Spinacz, post #6 nie był odpowiedzią na Twój post.
  • Moderator
    tyqva napisał:

Podaj powód, dla którego taki osąd kwestionujesz.