Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Instalacja Miernika PMS-20 wraz z ekonomicznym przetwornikiem ciśnienia

26 Kwi 2020 20:45 246 10
  • Poziom 3  
    Witam , mam problem z Podłączeniem całego zestawu . Mianowicie mam w skrzynce przewód zasilający pompę głębinową + do tego przewód sterujący którym będzie przesyłany sygnał z przetwornika ciśnienia do Programowalnego miernika PMS-920.
    Potrzebuje zrobić to w taki sposób Aby miernik sterował PRzekaźnikiem / stycznikiem załączaniem pompy w chwili spadku ciśnienia w hydroforze i wyłączył ją w chwili powrotu ciśnienia do optymalnej wartości . Mógłby mi ktoś pomóc rozszyfrować schemat oraz doradzić jaki najlepiej dobrać Przekaźnik/ stycznik? Instalacja Miernika PMS-20 wraz z ekonomicznym przetwornikiem ciśnienia Instalacja Miernika PMS-20 wraz z ekonomicznym przetwornikiem ciśnienia Instalacja Miernika PMS-20 wraz z ekonomicznym przetwornikiem ciśnienia Instalacja Miernika PMS-20 wraz z ekonomicznym przetwornikiem ciśnienia Instalacja Miernika PMS-20 wraz z ekonomicznym przetwornikiem ciśnienia
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Przetwornik ciśnienia jakie ma wyjście, 4÷20mA czy 0÷10V
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 3  
    Przetwornik jest skontruowany w taki sposób że można go połączyć na oba sposoby
    4;20 mA dwuprzewodowo
    oraz 0;10V trzyprzewodowo
  • Poziom 12  
    Nie kolego, 4÷20mA lub 0÷10V, nie może być to i to. PC-28 ma obydwa wyjścia.
  • Poziom 3  
    Bardzo przydatna informacja , niestety nie jestem w stanie dokładnie teraz tego sprawdzić . Jutro od rana dam odpowiedź

Dodano po 5 [minuty]:

A co z podłączeniem zasilania pompy z Tym całym miernikiem w jaki sposób nalezy do połączyć i jakiego typu stycznika użyć do tego najlepiej
  • Poziom 12  
    Wg. rys. 4.9, zabezpieczenia oddzielnie na miernik i na styki R1 i R2 w mierniku - wartość zgodnie z instrukcją obsługi, prąd znamionowy stycznika zależny od mocy pompy. Do cewki stycznika musi podłączony dodatkowo obwód tłumiący wg. rys. 4.10.
  • Poziom 3  
    Moc Pompy to 800 W
    Czy z rysunku 4.9 wynika że muszą zostać zastosowane dwa styczniki czy źle to odczytuje?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Nie wystarczy jeden, styk R2 może być wykorzystany do sygnalizacji przekroczenia ciśnienia w zbiorniku. Możesz podać na Pw ile kosztuje PSM-920, do tej pory stosowałem SRP-94 Simex, ciekawi mnie różnica cenowa między nimi , są prawie identyczne. Wrzuć fotkę z danymi pompy.
  • Poziom 3  
    Niestety nie mam takiej możliwości , jest to dość stary układ który ma już około 10 lat który klient chce zmodyfikować wiem tylko że pompa ma 800 W i Ma zasilanie jednofazowe
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    stycznik 25A, wyłącznik silnikowy z nastawą 2,5÷4A
  • Poziom 3  
    Dzięki pomocy innego użytkownika