Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Instalacja Miernika PMS-20 wraz z ekonomicznym przetwornikiem ciśnienia

26 Apr 2020 20:45 366 10
  • Level 3  
    Witam , mam problem z Podłączeniem całego zestawu . Mianowicie mam w skrzynce przewód zasilający pompę głębinową + do tego przewód sterujący którym będzie przesyłany sygnał z przetwornika ciśnienia do Programowalnego miernika PMS-920.
    Potrzebuje zrobić to w taki sposób Aby miernik sterował PRzekaźnikiem / stycznikiem załączaniem pompy w chwili spadku ciśnienia w hydroforze i wyłączył ją w chwili powrotu ciśnienia do optymalnej wartości . Mógłby mi ktoś pomóc rozszyfrować schemat oraz doradzić jaki najlepiej dobrać Przekaźnik/ stycznik? Instalacja Miernika PMS-20 wraz z ekonomicznym przetwornikiem ciśnienia Instalacja Miernika PMS-20 wraz z ekonomicznym przetwornikiem ciśnienia Instalacja Miernika PMS-20 wraz z ekonomicznym przetwornikiem ciśnienia Instalacja Miernika PMS-20 wraz z ekonomicznym przetwornikiem ciśnienia Instalacja Miernika PMS-20 wraz z ekonomicznym przetwornikiem ciśnienia
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Helpful post
    Level 14  
    Przetwornik ciśnienia jakie ma wyjście, 4÷20mA czy 0÷10V
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 3  
    Przetwornik jest skontruowany w taki sposób że można go połączyć na oba sposoby
    4;20 mA dwuprzewodowo
    oraz 0;10V trzyprzewodowo
  • Level 14  
    Nie kolego, 4÷20mA lub 0÷10V, nie może być to i to. PC-28 ma obydwa wyjścia.
  • Level 3  
    Bardzo przydatna informacja , niestety nie jestem w stanie dokładnie teraz tego sprawdzić . Jutro od rana dam odpowiedź

Dodano po 5 [minuty]:

A co z podłączeniem zasilania pompy z Tym całym miernikiem w jaki sposób nalezy do połączyć i jakiego typu stycznika użyć do tego najlepiej
  • Level 14  
    Wg. rys. 4.9, zabezpieczenia oddzielnie na miernik i na styki R1 i R2 w mierniku - wartość zgodnie z instrukcją obsługi, prąd znamionowy stycznika zależny od mocy pompy. Do cewki stycznika musi podłączony dodatkowo obwód tłumiący wg. rys. 4.10.
  • Level 3  
    Moc Pompy to 800 W
    Czy z rysunku 4.9 wynika że muszą zostać zastosowane dwa styczniki czy źle to odczytuje?
  • Helpful post
    Level 14  
    Nie wystarczy jeden, styk R2 może być wykorzystany do sygnalizacji przekroczenia ciśnienia w zbiorniku. Możesz podać na Pw ile kosztuje PSM-920, do tej pory stosowałem SRP-94 Simex, ciekawi mnie różnica cenowa między nimi , są prawie identyczne. Wrzuć fotkę z danymi pompy.
  • Level 3  
    Niestety nie mam takiej możliwości , jest to dość stary układ który ma już około 10 lat który klient chce zmodyfikować wiem tylko że pompa ma 800 W i Ma zasilanie jednofazowe
  • Helpful post
    Level 14  
    stycznik 25A, wyłącznik silnikowy z nastawą 2,5÷4A
  • Level 3  
    Dzięki pomocy innego użytkownika