Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór pomiędzy BENINCA BULL624 lub BULL8 a BFT DEIMOS BT A600 lub inny ?

mirekpl 26 Apr 2020 21:21 2553 2
    mirekpl
    Level 10  
    Witam i pozdrawiam.

Od kilku dni szukam odpowiedniego napędu do bramy przesuwnej o szerokości (w świetle) 5m i wadze niespełna 300kg.

Jak wiadomo każda marka ma swoich zwolenników, aczkolwiek ja odniosłem wrażenie, że najczęstsze są pochwały pod adresem BENINCA i BFT.

Informacje z którymi się zapoznałem pochodziły z różnych źródeł i z różnych lat dlatego postanowiłem podjąć próbę weryfikacji i aktualizacji korzystając z doświadczeń użytkowników i instalatorów odwiedzających Elektrodę.

Rozważam montaż jednego z poniższych siłowników:
    - BENINCA BULL624ESA
    - BENINCA BULL8M (lub BULL8OM)
    - BFT DEIMOS ULTRA BT A600

Z tego co czytałem, ze względu na kulturę pracy polecane są napędy 24V, które posiadają amperometrykę przeciwdziałającą zgnieceniu (poza zasięgiem fotokomórek) .
    - BENINCA BULL624ESA
    - BFT DEIMOS ULTRA BT A600

Czy uzupełnieniem (np. BULL624ESA) czy alternatywą dla amperometryki jest enkoder ? stosowany w poniższych napędach :
    - BENINCA BULL624ESA
    - BENINCA BULL8M (lub BULL8OM)

BENINKA chwalona jest powszechnia za umieszczenie przekładni w kąpieli olejowej ale spośród interesujących mnie modeli rozwiązanie to występuj jedynie w dużo droższym (od smarowanego tradycyjnie BULL8M ) modelu:
    - BENINCA BULL8OM

Wszystkie z powyższych urządzeń wydają się prezentować zbliżoną klasę.
    Może (jako laik) przeoczyłem jakieś cechy na które warto wzrócić uwagę ?

Przed laty, poszukiwania siłownika da napędu bramy zacząłem od Nice Naked, który miał być zamontowany w słupku (zrezygnowałem z pomysłu bo słupek musiałby być dużo grubszy od pozostałych).
    Wydawało mi się, że Nice jest jednym z liderów ryku, ale teraz nie natrafiłem na wiele opinii o tej marce, a te które czytałem były podzielone.

A jakie są Wasze rady i opinie ?
    Marek J.
    Moderator of Property Security
    Takich pytań na forum bylo dziesiątki. Może najpierw przejrzyj wszystkie tematy, wyrób sobie jakąś opinię i zadaj pytanie bardziej w formie tego, czego oczekujesz po możliwościach/funkcjach czy obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej, jakości i cen części zamiennych i ich dostępności. W tym momencie otrzymasz odpowiedzi typu " sąsiad ma taki, a ja mam taki i jestem szczęśliwszy od sąsiada"...
    mirekpl
    Level 10  
    Zacząłem nowy temat bo nie trafiłem dotychczas na porównanie siłowników (klasy 600 - 800 kg) tych 2 producentów.

Ja już podjąłem decyzję jednak prawdopodobnie ktoś kiedyś stanie przed taką samą rozterką, więc może lektura tego tematu przyśpieszy ułatwi mu wybór.

Nie jestem "z branży" i nie mam własnych doświadczeń z użytkowania napędów bram przesównych dlatego sam nie mogę zbyt wiele wnieść.

Udało mi się ustalić (u źródeł), że aby gwarancja był honorowana Beninca wymaga aby montaż wykonany był przez instalatora posiadającego aktualny certyfikat.

BFT wymaga jedynie aby napęd pochodził od autoryzowanego sprzedawcy.

Ja nie będę montować siłownika samodzielnie (bo utknąłem poza granicami Polski).
    Wykonawcy mojego ogrodzenia posiadają jedynie certyfikację Came, Nice i Faac.

Dystrybutor BFT zaoferował mi dodatkowe 6 miesięcy gwarancji jeśli zlecę mu montaż.

Z instalatorem Baninca nie rozmawiałem bo niższa cena i możliwość montażu przez "moją ekipę" przekonała mnie do BFT .

Nie wiem jaki jest koszt serwisu i napraw pogwarancyjnych poszczegulnych marek.

Jakość, bezawaryjność na podstawie zebranych informacji wydaje się być zbliżona.

Jako cechę wyróżniającą Beninca podaje się często przekładnię pracującą w oleju ale (jak pisałęm w 1 poście) warto się upewnić że to rozwiązanie dotyczy modelu którym jesteśmy zainteresowani bo spośród napędów Beninca które rozważałem jedynie siłownik oznaczony jako BULL8 OM posiada tą cechę.

Proszę o uzupełnienie, ewentualnie sprostowanie moich spostrzeżeń.