Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Amica AWE 410L - Terkocze i nie kończy programu

27 Apr 2020 10:25 501 4
  • Level 2  
    Witam,
    Pralka Amica AWE 410L, jest używana na działce letniskowej, stoi w zasadzie na zewnątrz więc w mocno zmiennych temperaturach, może ma to znaczenie.
    W tym sezonie "działkowym" zrobiła kilka prań i pojawiły się problemy. Ciężko jest mi zdiagnozować co się dzieje, bo objawy są niejednoznaczne.
    Generalnie to pralka nie kończy programu, pobiera wodę, wiruje, czasami głośno terkocze ale jest to niezależne od wirowania. Czasem, szczególnie na krótkich programach skończy pranie bez problemu, ale w większości przypadków zatrzymuje się w ciągu kilku pierwszych minut prania. Czasem zachowuje się tak, jakby normalnie skończyła program, bez błędów, czasem wali błędem ale nie mogę go znaleźć w tabeli błędów dla tego modelu ( świeci się na stałe pranie, miga wirowanie oraz płukanie i piszczy ). Terkotanie raczej nie dochodzi z bębna / łożyska, przy szybkim wirowaniu nie występuje.
    Na standardowym programie ( bawełna 40 ) wygląda to tak, że pobierze wodę, chwilę pokręci, pobierze drugi raz, chwilę pokręci i się zatrzyma ( z błędem lub bez ).
    Prośba o pomoc w zdiagnozowaniu problemu.
  • Level 24  
    A jaki błąd się pojawia? Diody jakoś charakterystycznie migają?
  • Level 2  
    Tą informację umieściłem w pierwszym poście:
    Są 3 diody, pranie świeci na stałe, wirowanie i płukanie miga, słychać sygnał dźwiękowy ( równomierne pikanie ), ustaje dopiero po przekręceniu programatora na 0.
  • Level 40  
    To "terkotanie" może pochodzić od pompy spustowej. Warto się jej przyjrzeć bo prawdopodobnie jej silnik będzie wymagał wymiany: https://hurt-agd.bazarek.pl/article/kid,8900/aid,8409/
    Pralka powinna stać w jakimś pomieszczeniu by nie była narażona na działanie czynników atmosferycznych.
  • Level 2  
    Problem okazał się banalny, pralka była podłączona do listwy zasilającej na której było jeszcze kilka energochłonnych urządzeń ( boiler, czajnik, lodówka ). Chyba dostawała za mało prądu lub sama listwa zasilająca wariowała, po przełączeniu do innego źródła prądu działa normalnie. Dziękuję za pomoc.