Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odczyt sterownika EDC 15V 1.9 TDI

27 Kwi 2020 20:50 564 22
  • Poziom 4  
    Witam! Zaczynam swoją przygodę z elektroniką pojazdową i napotkałem pewien problem. Chciałem odczytać wsad ze sterownika silnika EDC 15V z Seata Ibizy II FL, przekopałem cały internet i nie znalazłem informacji na którym epromie jest on zapisany. Odczyt przez OBD z tego co wiem jest niemożliwy. Próbowałem również odczytu przez linie K na wyciągniętym sterowniku. Pogodziłem się z faktem że muszę go wrzucić w programator i w ten sposób go odczytać. Jak wyżej wspomniałem potrzebowałbym informacji na którym epromie jest zapisany. Z góry dzięki za odpowiedzi. Odczyt sterownika EDC 15V 1.9 TDI Odczyt sterownika EDC 15V 1.9 TDI Odczyt sterownika EDC 15V 1.9 TDI
  • TermopastyTermopasty
  • Warunkowo odblokowany
    Podejrzewam że te dwa scalaki górny lewy róg. Jakie mają oznaczenia?
  • Poziom 32  
    Pytanie jeszcze jaki wsad, mapy czy immo?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 4  
    M27C1001, też je typowałem i nawet sprawdziłem że mają wspólną masę. Aby odczytać je na stole zwarłem masę scalaków do masy zasilacza. Niestety bezskutecznie.

Chodzi o mapę.
  • Warunkowo odblokowany
    Ja willemem czytalem podobny sterownik. Ale chyba podstawki musisz mu wlutowac
  • Poziom 4  
    Ok, programator ogarnę i odczyt ale teraz którego scalaka? Czy jest to możliwe żeby mapa była na dwóch?
  • Warunkowo odblokowany
    Z tego co sie orientuje tak
  • Poziom 14  
    Mapa jest na dwóch fleschach zapisana wylut odczyt w podstawce nowe kosci zapis i wlutowanie Starych nie zapiszesz drugi raz
  • Poziom 20  
    Zgadza się, program sterujący silnikiem jest w tych dwu kościach o których piszecie. To nie flashe, przedrostek 27 to eprom w dodatku bez okienka przez które można by było go kasować- czyli pamięć jest OTP. Te sterowniki były w różnych odmianach, i ten który masz jest pewnie skręcany na 6 śrub a obudowa jest odlewana z aluminium a nie tłoczona z blachy. Był też taki sterownik z flashem 29f400, ale jego również nie dało się po złączu czytać. Można to poznać po procesorze infineona, że ma mało nóżek w stosunku do swych następców.
  • Poziom 4  
    Ok, dzięki bardzo. W takim razie czy jest możliwość zastąpienia ich pamięcią wielokrotnego zapisu?
  • Poziom 12  
    Powinno podejść AM29F010
  • Poziom 14  
    tylko nie wlutowywac podstawek lubia nie łączyć ,,, co do programatora polecam beeprog , chipmax ,, wellon tez ogarnia tańszych rozwiazan nie testowalem pierwszy programator co uzywalem do kosci do beeprog z 15 lat temu , powiem tak musisz zlapac praktyki do lutowania przedewszystkim dobra stacja lutownicza nie zaden chinczyk ponieważ się zrazisz ,, jak zaczynalem 16 lat temu uzywalem opalarki Bosch , miałem stacje salomon ,,, topnik dobrej klasy który jest nie agresywny to podstawa dobra plecionka np chemtronics kazda tania to nie plecionka ,, co do lutowania tych scalakow szkoly są dwie albo wlutowac na nowe spoiwo lub na stare ,,, jak robie na co dzien róznie zalezy jak mam czas jestem w stanie polutowac tak jak fabryka ale to kilka lat praktyki
  • Poziom 41  
    Eliptor też da radę kosztuje tylko 100zł.Tylko jest pod lpt
  • Poziom 38  
    Dobre podstawki dają radę. Zaznacz kolejność kości, bo ma znaczenie. Zewnętrzna jest z reguły opisana HHH a ta bliżej procka LLL.
  • Poziom 14  
    I nie przegrzać płyty przy wylucie 😎😎😎 żeby laminat nie poszedł do góry,
  • Poziom 41  
    Zwykłą opalarką bo średnica w sam raz,30s i wylutowana bez przegrzania laminatu.
  • Poziom 14  
    Opalarka super sprawa żeby miała regulacje temperatury :) Bosch lub stenley
  • Poziom 14  
    miroslaw wielki napisał:
    Tym badziewiakiem to odczytywalem..Tylko lpt to jest. Musiałem stacje dokujaca della dokupić.

Jakie pieniądze taki sprzęt , do użytku na warsztacie nie nadaje się
  • Warunkowo odblokowany
    Moim zdaniem wszystko co pomaga w pracy nadaje sie na warsztat.
  • Poziom 41  
    sprimerr napisał:
    miroslaw wielki napisał:
    Tym badziewiakiem to odczytywalem..Tylko lpt to jest. Musiałem stacje dokujaca della dokupić.

Jakie pieniądze taki sprzęt , do użytku na warsztacie nie nadaje się

Ten często narzekali kup lepiej eliptora
  • Poziom 4  
    Właśnie taki zamówiłem, kilka dni temu. Wielkie dzięki za podpowiedzi Panowie :D