Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e60 535d 272KM - Błąd 4E86 - zawór elektromagnetyczny 3 (interlock)

27 Kwi 2020 21:29 189 3
  • Poziom 9  
    Problem z moją skrzynią zaczął się od wyjącego konwertera i tak jakby ślizgania się sprzęgła, po jakimś czasie skrzynia zaczęła się gubić i nie wiedziała jaki bieg wrzucić i wyskakiwał błąd skrzyni i przechodziła w tryb awaryjny, po ponownym uruchomieniu silnika błąd znikał na chwilę. Zamówiłem zregenerowany konwerter v102, wzmocniony kewlarem (mam 535d przedlift, moc seryjna, dopiero chcę robić program) i oddałem samochód do warsztatu, w którym wymieniłem w skrzyni miskę z filtrem i olej i zrobiłem regenerację mechatroniki, tj. wymieniłem adapter, tulejki gumowe, tuleję gniazda elektrycznego, płytę separacyjną, tłoczki, natomiast elektrozawory wyczyścili i sprawdzili miernikiem – były ok. Wszystko oryginalne ZF. Adaptacja została zrobiona. W tym samym warsztacie wymienili mi również konwerter na ten co zamówiłem. Ale skrzynia nie pracuje za dobrze. Jest tak jakby ślizgało mi się sprzęgło, ale nie zawsze. Na trybie DS jest raczej ok. Na D jak dłużej jadę spokojnie i chcę depnąć, to wtedy jest masakra, wtedy jest odczuwalny duży uślizg. Jak chcę mocno przyśpieszyć, to daję najpierw trochę gazu aż wyczuję moment tak jakby skrzynia załapała/zazębiła i wtedy mogę dać gaz do dechy i skrzynia ładnie pracuje. Jak podłączyłem komputer, to mam błąd 4E86 - zawór elektromagnetyczny 3 (interlock). Jestem teraz w kropce, bo nie robiłem wszystkiego w jednym warsztacie i się boję że jakbym chciał reklamować, to ci od mechatroniki będą zwalać na tych od konwertera i na odwrót.
    I teraz pytanie co mam zrobić w obecnej sytuacji? Kupić kpl nowych elektrozaworków i je wymienić, czy to może być coś innego? Czy ten błąd odpowiada za opisane objawy? A może konwerter został słabo zregenerowany?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 9  
    Wymieniłem dzisiaj kpl elektrozaworków, ale błąd został. Ktoś ma jakieś pomysły?
  • Texa PolandTexa Poland
  • Admin grupy Samochody
    Sterownik skrzyni jest w skrzyni czy na zewnątrz?
  • Poziom 9  
    Sterownik jest w skrzyni, a dokładniej na mechatronice.