Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

smartboard - Hoverboard nie ładuje się - niepodpięty kabelek

jkot 27 Apr 2020 23:27 993 2
    jkot
    Level 13  
    `Witam
    Zakupiłem używany Hoverboard
    i mam problem . Nie chce się ładować. wymieniona została wtyczka. Do wtyczki na trzy piny idą 2 plusy i 2 minusy.
    Tu pierwsze pytanie:

Czy we wtyczce na 3 piny - jeden jest + drugi - a trzeci pozostaje wolny??? Rozumiem ,że dwa plusy należy połączyć ze sobą i przylutować pod odpowiedniego pinu ( to samo należy zrobić z minusami)

Bateria sprawdzona - działa (podładowałem ją ładowarką podłączoną bezpośrednio do baterii i jest ok- deska się włączyła)

Zauważyłem jeden luźny kabelek króry nie jest podłączony do niczego (zaznaczony w żółtym kółku). Nie mam pojęcia gdzie jest jego miejsce (nie jest to miejsce zaznaczone na czorwono, gdyż jest to gniazdo od włącznika). Może to jest kluczem do rozwiązania zagadki.
    A oto zdjęcie:

Pozdrawiam
    jkot
    Level 13  
    Witam.
    Szkoda , że nikt nie podjął tematu ale dzięki temu sam wpadłem na rozwiązanie.

Wyrzucilem stare gniazdo I wpiąłem się z wtyczką do ładowania bezpośrednio do baterii. Dodałem jeszcze wyłącznik na czerwonym kabelku (+) aby żaden prąd podczas ładowania z ładowarki nie poleciał na elektronikę ( nie wiem czy potrzebnie)

Hoverboard zaczął hulać.

Niestety kilka razy mnie zawiódł i się sam zatrzymał i mało brakowało bym miał bliskie spotkanie z ziemią więc go przerobiłem na hulajnogę elektryczną :-)

Można zamknąć temat
    jaceq
    Level 11  
    Ten luźny kabel jest do zasilania płytki bluetooth