Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW passat 2.0 silnik 2E 1991 kombi

02 Paź 2005 13:50 2015 3
  • Poziom 18  
    Witam serdecznie.
    Mam male pytanko, w passatach po wyłaczeniu kluczyka, ale pozostawieniu na światłach ( właczony przełacznik swiatel mijania) swieca sie światła pozycyjne. Jak zrobic aby te światła sie nie świeciły. Po prostu chcialbym zostawic właczony przelącznik, a swaitła mijania zapalały by sie
    po przekreceniu kluczyka np tak jest w polonezie. Z góry zaznaczam ze nie zamierzam zamieniać VW na poloneza:D
    Pozdrawiam
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 23  
    najłatwiej - wsadzić przekaźnik w szereg zasilania pozycyjnych sterowany z zapłonu (stacyjki) i po problemie

pozdrawiam
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 18  
    Moze jeszcze jakis pomysł, nalepiej z oznaczeniem przekaznikow ( numer)
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Jeszcze nie sprawdzałem na schemacie, ale w takim przypadku raczej trudno będzie zostawić auto z włączonymi pozycyjnymi w nocy.
    Owszem, można, ale równolegle do styków przekaźnika należałoby podłączyć włacznik, by zamykał obwód w celu zasilenia pozycyjnych.
    Aha, przekaźnik w szereg zasilania włącznika świateł, bo są obrysówki (prawa i lewa)
    No i oczywiście trzeba wziąć pod uwagę dwa obwody pozycyjnych (dwa bezpieczniki).

A tu mały schemacik podłączenia.
    Pominąłem wyłącznik świateł, ale wszystko powinno być jasne.
    Te żarówki to oczywiście pozycyjne, a wpinasz się oczywiście przed wyłącznikiem świateł.