Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna łucznik nie łapie dolnej nici a górna petelkuje

28 Kwi 2020 13:22 408 14
 • Poziom 13  
  Instrukcja obsługi... a jeżeli to nie pomoże to proszę sprawdzić czy nić jest poprawnie założona w naprężaczu... zdarzyć sie może bowiem że ustawienia naprężacza choć wizualnie nie zdradzają nieprawidłowości to talerzki naprężające w środku są ze sobą zblokowane... w celu naprawy takiej dolegliwości 1) ustawić naprężacz na poz.0 2) odseparować od siebie talerzyki naprężacza podważając małym śrubokręcikiem dołączonym do maszyny do szycia. 3) założyć poprawnie nić zwracając uwagę czy znajduje się pomiędzy talerzykami naprężacza.
 • Poziom 3  
  Niestety naprężacz raczej ok bo już tam grzebałam, najpierw maszyna zrywała nic teraz po czyszczeniu itp nie zrywa ale pętelkuje.
 • Poziom 13  
  Bębenek posiada blaszkę i śrubkę do regulacji nacìągu nici... podczas regulacji nić powinna stawiać odczuwalny lecz umiarkowany opór... do takiego ustawienia nici dolnej ustawia się naprężenie nici górnej gdzie dla ułatwienia na naprężaczu są cyferki... ustawień takich się z reguły nie zmienia chyba że zamiarem jest zmiana rodzaju nici lub jej grubość...
 • Poziom 21  
  Jeżeli prosimy o radę to najpierw trzeba napisać jakiej firmy i klasy maszyna. Na forum jest dużo gotowych porad jak usunąć niektore usterki.
 • Poziom 3  
  Maszyna łucznik zofia 2015 niestety żadna regulacja nie pomaga ... Coś czytałam o regulacji chwytacza niestety niewiem jak to zrobić
 • Poziom 21  
  Czasem tak się dzieje jak gorna nitka jest za luźno lub zle nawleczona. Albo np w otworze plytki sciegowej jest jakaś zadra itp. No i przestawiony chwytacz względem igly. Może jakis filmik jak działa.chwytacz.
 • Poziom 21  
  Z filmu wynika że jakby chwytacz jest przestawiony względem igły. Dziwne dźwięki wydobywają się z niego. Wyjąć bębenek,odchylić na bok czarne dzwignie dociskające pierścień chwytacza. Wyjąć pierścień ale chwytacza nie wyjmować. Nastepnie kołem maszyny kręcić bardzo ppwoli ale tak naprawdę powoli milimetr po milimetrze sfilmowac jak chwytacz pracyje z igłą. Pełny obrót maszymy i może trochę lepsze swiatlo.
 • Poziom 21  
  Wygląda to tak jakby chwytacz był opóźniony względem igły.
  To znaczy że ostrze chwytacza za bardzo wychyla się w lewo w swym skrajnym położeniu. Natomiast gdy wraca z powrotem w prawo do prawego skrajnego położenia i w tym momencie górna nić z igły którą chwytacz złapał nad oczkiem igły powina zsunąć sie z chwytacza na lewą stronę chwytacza tworząc w dalszej części pracy maszyny ścieg. Jednym słowem chwytacz zle zsynchronizowany z igłą. Może na zębate przeskoczył albo się przestawił.
 • Poziom 3  
  I co z tym zrobić można samemu czy serwis
 • Poziom 13  
  Strona 31 instrukcji obsługi... rysunek umieszczenia igły z mechanizmem opuszczania wygląda na podobny jak w starym poczciwym żeliwnym łuczniku mojej babci... możliwe że ten mechanizm był zbyt mocno obciążony podczas szycia dwoma igłami na raz... lub z powodu szyvia zbyt grubej tkaniny... moim zdaniem siła tarcia podczas pracy była wystarczająca żeby przesunąć pozycję pracy całego trzpienia z igłą w stosunku do chwytacza... ta część nie posiada zębatek... utrzymuje się w miejscu dzięki sile tarcia... jeżeli nie posiada się umiejętności, narzędzi, niezbędnych podstawowych informacji dot. Urządzenia... itp... nie powinno się majstrować przy takich urządzeniach ze względu na dobro swoje i innych... MOŻE SIĘ NP OKAZAĆ ŻE ELEMENT TAKI JEST DOKRĘCANY Z OKREŚLONYM MOMENTEM OBROTOWYM I JEST PRZES SERWIS USTAWIANY ZA POMOCĄ KLUCZA ELEKTRYCZNEGO Z PAMIĘCIĄ GDZIE PODCZAS PRODUKCJI URZĄDZENIA ZOSTAŁ PRZYPISANY OKREŚLONY MOMENT... DRUGA SPRAWA MOŻE BYĆ MOCOWANY NA ŚRUBY KLEJONE W CELU UNIEMOŻLIWIENIA PRZEMIESZCZANIA SIE... MOŻE BYĆ PRZYSTOSOWANY DO OKREŚLONEJ DŁUGOŚCI IGIEŁ... ITP... ITD... PODCZAS UTRATY GWARANCJI MOŻNA MIEĆ NIEPRZYJEMNOŚCI... TYLKO TYLE I AŻ ZARAZEM... a trzecia sprawa podczas montażu może zostać nieprawidłowo zainstalowany przez co będzie się ślizgał... i doprowadzi go do większych uszkodzeń... to jest system z dwoma igłami... regulując takie coś należy pamiętać że ryzyko rozlegulowania wzrasta podwójnie w stosunku do maszyny z jedną igłą... ( może być też tak że autor postu instruuje nie na temat...)

  Dodano po 33 [minuty]:

  Po obejrzeniu materiału zgadzam się z przedmówcą.