Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowy smartfon do 6" za około 1500 zł

krzysztof12100 28 Apr 2020 21:32 210 5
    krzysztof12100
    Level 12  
    Cześć,
    na podstawie poprzednich tematów nie udało mi się wybrać modelu zgodnego z moimi preferencjami dlatego zdecydowałem się założyć własny temat.

1. Nowy/używany.
    2. Jaką markę/model preferuję lub używałem do tej pory.
    3. System operacyjny: android, iOS, inny.
    4. Wielkość wyświetlacza.
    5. Do czego głównie potrzebny będzie telefon.
    6. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej.
    7. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne.
    8. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon.
    9. Założony budżet.
    10. Inne wymagania.

AD1. Nowy
    AD2. Do tej pory Xiaomi Mi A2, jednak obecnie wolałbym bardziej renomowane firmy. Mi A2 pod względem technicznym bardzo mi odpowiada, nie ma większych problemów ze sprawnością działania, bateria trzyma dobrze, aparat też okej, jednak telefon jest ca ciężki i za duży przez co po dłuższym użytkowaniu bolą mnie kciuki.
    AD3. Do tej pory zawsze miałem Androida, jednak iOS również mogę rozważyć
    AD4. 5,5" - max. 6" aby wysokość telefonu nie była większa niż 150 mm
    AD5. Komunikatory internetowe, YouTube, zdjęcia, nawigacja
    AD6. Bateria minimum 3000 mAh, sprawność działania, fajnie jakby miał diodę powiadomień, ekran na jak największej powierzchni telefonu (jak w proponowanych modelach)
    AD7. NFC nie jest konieczne, nie będę wykorzystywał telefonu do gier, wodoszczelność
    AD8. Kieszeń, poza tym wszystko normalnie ;)
    AD9. ~1500 zł

Rozglądając się na najpopularniejszych portalach aukcyjnych wcale nie łatwo znaleźć dobry model poniżej 6".

Coś co wpadło mi w oko:
    Samsung Galaxy A40
    Samsung Galaxy S8
    Samsung Galaxy S9

Z tego co widzę na porównaniu parametrów technicznych to różnią się głównie procesorem, rozdzielczością ekranu i aparatem. Czy któryś z tych modeli będzie przeważał w codziennym użytkowaniu? Który dłużej wytrzyma na baterii, czy może kierować się tym, że A40 to model najmłodszy, z 2019 roku?

Jakieś inne modele będące dla nich konkurencją?

Z góry dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem.
    Pozdrawiam!
    elektronik68
    Level 19  
    Bierz A30s, sam takiego testuję od niedawna jako trzeci telefon, wyświetlacz na cały front, 3 tylne aparaty, nawet i ze 3 dni bateria trzyma, plastikowy tył, więc jest bardziej wytrzymały od całych szklanych. Ja kupiłem swojego jako nowy za 899. Zostanie Ci jeszcze sporo pieniędzy na etui, szkiełko i na browara :).
    S8 już się nie opłaca brać, to ponad trzyletni telefon, niektóre aplikacje już mogą nie wchodzić i nie jest taki wydajny jak te A30s czy A40. S9 podobnie. Im nowszy model, tym dłużej zachowa swoją wydajność. Pozdrawiam.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    elektronik68 wrote:
    niektóre aplikacje już mogą nie wchodzić i nie jest taki wydajny jak te A30s czy A40. S9 podobnie.

Mam nadzieję, że kolega taki żarcik napisał tylko. :D

Samsung A30s jest większy niż 6" to po pierwsze a po drugie gra w zupełnie innej lidze niż dwa flagowce S8 i S9.

S8 ma super trzymającą baterie jednak android 9 i chyba 10 już nie dostanie więc tu wygrywa S9 jednak w nim bateria trzyma raczej średnio niż dobrze. Jeżeli się zdecydujesz na S9 to będzie to dobry wybór.

Tu masz porównanie tych modeli, to tylko suche parametry, ale zawsze można wyciągnąć jakieś wnioski.
    https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9796&idPhone2=8161&idPhone3=8966
    krzysztof12100
    Level 12  
    Przespałem się z tym tematem i chyba kupię A40 który jest o połowę tańszy od S9 i jest plastikowy co raczej jest dla mnie zaletą. Jeżeli nie będzie mi odpowiadał wtedy będę zastanawiał się co dalej.

Tak jak kolega mówi A30s jest dla mnie za duży.
    jedrzej0000
    Level 12  
    Znajomy ma a40 i sobie chwali
    krzysztof12100
    Level 12  
    Tak właśnie zrobiłem, A40 kupione

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.