Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitoring i system alarmowy, rozbudowa

szamski 29 Apr 2020 15:37 246 3
Optex
 • #1
  szamski
  Level 3  
  Witajcie, mam zamiar rozbudować system alarmowy oraz monitoring, w budynku widocznym na zdjęciu posiadam versę 10 oraz rejestrator 16 kanałowy Ahd, w miejscu zaznaczonym x będą się znajdowały domki letniskowe(6szt), które chciałbym wyposażyć w czujki ruchu i dymu, oraz umieścić jedną, dwie kamery na słupie (słupy są, można przyjąć w tym samym miejscu). Moje pytanie jest następujące, jak zaplanować i jakie kable kłaść, do kamery pomyślałem, że światłowód ze względu na to, że będzie na metalowym słupie (wyładowania atmosferyczne), bo rozumiem, że nie da się tego zrobić tak, że jeden światłowód z punktu A do B a później jakieś rozdzielacze, skrzynki itp.
  Monitoring i system alarmowy, rozbudowa
  Pozdrawiam
 • Optex
 • #2
  neo cambell
  Level 18  
  I test utp cable for 1 km for cameras ...
 • Optex
 • #3
  Jan_Werbinski
  Level 33  
  szamski wrote:
  Witajcie, mam zamiar rozbudować system alarmowy oraz monitoring, w budynku widocznym na zdjęciu posiadam versę 10 oraz rejestrator 16 kanałowy Ahd, w miejscu zaznaczonym x będą

  Nie wiem ile kosztuje światłowód? Jak go położysz to dalej jest kwestia zasilania. Musisz położyć jakieś kable, to dlaczego nie wraz z elektrycznymi nie puścić sygnałowych?

  Zamiast lub wraz ze światłowodem można kabel żelowany ziemny UTP albo radiolinię na dwóch AP w 5GHz - 1000 zł za sprzęt. System oczywiście IP a nie jakieś archaiczne analogi.

  Versa i domki? Nie za mała centrala? Ja bym dał Integrę 256 i można zabezpieczyć kilka budynków oraz wydzielić strefy czy partycję. Do alarmu żelowany 8 żyłowy. Wymieniasz Versę na Integrę i podpinasz nowe domki pod jeden system.
 • #4
  sosarek

  Level 43  
  szamski wrote:
  domki letniskowe(6szt), które chciałbym wyposażyć w czujki ruchu i dymu

  No i do tego
  Jan_Werbinski wrote:
  Ja bym dał Integrę 256

  Przerost formy nad treścią.