Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa audio w Astrze G cabrio - Cześć wszystkim potrzebuję kilku porad odnośnie

29 Kwi 2020 22:29 183 2
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich audiomaniaków. Od pewnego czasu remontujemy astrę g cabrio i przyszła pora zeby poprawić coś w nagłosnieniu. . Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie dlatego potrzebuję kilku porad. Generalnie potrzebuję coś wrzucić w drzwi, i tylne boczki. Czy powinienem kupić 4 takie same głośniki + 4 wysoko tonowe ? czy lepiej skupić się na lepszym zestawie 2+2 z przodu a na tył wrzucić 2-drożne? Kolejna kwestia to radio, ze względu na ograniczony budżet padło na używkę, trochę poczytałem i mam kilka propozycji:

CLARION DXZ 958 RMC

Pioneer DEH-P88RS

KENWOOD XXV-01D

Alpine CDA-9855R

KENWOOD KDC-BT6544U

x679 kenwood

Kenwood XXV-01D

i głośniki np
    DD Audio RL-CS6
    Morel Maximo 6,2
    hertz hsk 165
    Helix
    Lub coś w podobnym budżecie
    Jak myślicie za którym się rozglądać? dodam, ze chcę stworzyć zestaw raczej uniwersalny, nie ograniczam się do konkretnego gatunku muzyki i preferuje raczej ciepłe brzmienie, dosyć niski bas , wyraźne średnie i raczej nie piskliwą górę. Dodam, ze nie planuję dodatkowego wzmacniacza pod te głośniki, wzmacniacz mam i będzie zasilał jedynie skrzynkę . Kolejna sprawa to wygłuszenie drzwi no i tyłu. Drzwi chcę ograniczyć do minimum konieczności (same w sobie ważą już tonedziwście ) wystarczy jedna warstwa? czy materiały są różnej wagi i grubości ? kolejne pytanie odnośnie wiązki, czy jeśli głośniki będą zasilane jedynie radiem powinienem wymienić także wiązki ? Dzięki za podpowiedzi
  • Poziom 21  
    Hej, radio samochodowe dysponuje mocą RMS w granicach 20-paru wat. Ty chcesz podłączyć pod nie głośniki które maja około 100 w RMS, chcesz wymienić przewody...Przód odseparowany pod wzmacniacz, tył jak najbardziej dwudrożny, też pod wzmacniacz porządne wygłuszenie i wymiana okablowania. Radio najlepiej odsłuchać przed zakupem, niemniej jednak Pioneer jest bardziej do muzyki elektronicznej, Alpine i Kenwood do akustycznej, jest to jednak moja subtelna opinia.
  • Poziom 9  
    pewien majster doradził mi głosniki DLS M6.2 i chyba się skuszę na nie, teraz trzeba dobrac cos w tył do nich. Wzmacniacza na przyszłość nie wykluczam, jeśli się okażę, ze zostawię to auto na dłużęj to wrzucę. Możliwe ze dopadne w dobrej cenie ALPINE CDA-9812RB. Pozostaje kwestia wygłuszenia i wymiany wiązki. Do tego mam skrzyknę z głosnikiem MAC AUDIO SX 12 zasilaną Carpowerem 1502