Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers wrdp14-2B 23 - czuła na dotyk...

30 Kwi 2020 00:12 114 1
 • Poziom 1  
  Witam,

  5 rok używam termy Junkers wrdp14-2B 23.
  Od razu dodam, że jest regularnie czyszczona przez serwis i ma nowiutkie baterie alkaliczne. Sprzęt generalnie niezawodny, tylko raz w roku trzeba zmieniać mu baterie.

  W czym rzecz: od jakiegoś miesiąca w trakcie używania wody ciepłej z dowolnego z kranów (mam 2 baterie i prysznic) piec czasami się sam wyłącza, zaś jeśli mimo to nie zakręcę kranu to po jakimś czasie pokaże się kod F0 i trzeba go wyłączyć i włączyć trzymając przycisk on/off.

  Byli spece, nic nie stwierdzili - jak na złość dzieje się to czasami i przy serwisie wszystko działało jak trzeba ;)

  Dziś odkryłem, że wystarczy "puknąć" w obudowę pieca palcem (w okolicach przycisku) i ten się natychmiast wyłącza. Identycznie kiedy za mocno puszczę przycisk po włączeniu - wyłącza się. Za chiny się nie włączy sam, jak już raz zgaśnie, trzeba go odpalać trzymając równocześnie przycisk.

  Piec działa NIEZAWODNIE jeśli przycisk jest non-stop wciśnięty (np. zablokuje go o obudowę pieca). Pytanie tylko czy to jest bezpieczne??

  Jeśli macie pomysł o co może chodzić, proszę o info :)

  Pozdrawiam,
  Bartosz
 • Poziom 35  
  Podejrzewam, że ten wyłącznik (przycisk) jest uszkodzony i trzeba to zgłosić serwisowi (poinformować o kodzie F0). To może być uszkodzenie mechaniczne.