Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Saunier Duval Isomax C28E,w modzie C.W.U. rośnie ciśnienie w C.O.

30 Kwi 2020 11:10 213 4
  • Poziom 16  
    Wiam.

Kocioł dwufunkcyjny,Isomax C28E 2002 r.

Problem polega na tym,że piec ustawiony jest w modzie C.W.U. i pomimo zamknięcia zawóru napełniającego (t) na konsoli przyłączeniowej ciśnienie w instalacji C.O.powoli wzrasta ,aż do zadziałania zaworu bezpieczeństwa (3 bary).Zawór napełniający (t) jest sprawny.Wzrost ciśnienia ustaje po zakręceniu zaworu odcinającego (m),ale wtedy teżnie płynie C.W.U.Wydajemi się,że jest prawdopodobnie przebicie na wymienniku ciepła.
    Czy się nie mylę.
    Proszę o opinię.
    Gdzie może być jeszcze przebicie na styku CWU a CO?,
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Przebicie na styku CO i CWU może być tylko na dopuście wody do CO lub na wymienniku płytowym. W innym miejscu te "wody" się nie "stykają".

A dopust wody do CO masz tylko w kotle, czy jest może gdzieś dodatkowy na instalacji CO - poza kotłem?
  • Poziom 16  
    Dopust wody do c.o.mam tylko na panelu montażowym (zaworek "t" w/g instrukcji). Teraz przełączałem na grzejniki i woda z wymiennika nie idzie na grzejniki ale nie grzeją i za chwilę wywala kod 14 który może w/g instr.serwisowej znaczyć:

– odpięty termistor CTN
    – zablokowany zawór 3-drogowy w funkcji C.O
    podczas gdy kocioł pracuje w funkcji C.W.U.
    -popsuta pompa-słabyprzepływ w funkcji C.O.(zamknięte grzejniki).

-Termistor CTN sprawdzałem jest wpięty,
    -zawór 3-drożny - do sprawdzenia,pompa się kręci.
    Wychodzi na zawór 3-drogowy,tam woda z C.O. i z cwu może się stykać,gdy stan jego jest niedozwolony.

Tak to widzę.
    Proszę o podpowiedz.
  • Poziom 16  
    Kupiłem nowy wymiennik (prawie 600 zł z przesyłką),niby ten sam a trochę grubszy,grunt że pasuje.Po wymianie problem z wzrostem ciśnienia znikł.Ciśnienie 1,5 bara stabilne.Pozostał problem z przegrzewem -kod 09.Zawór trójdrogowy rozbierałem,siłownik też.Nic podejrzanego nie widać,podłączany do prądu przestawia pozycje co-cwu.Podejrzewam zawór zwrotny za pompą co.
    Proszę o sugestie w tym względzie.
    Glad
  • Poziom 16  
    Jeszcze raz rozebrałem zawór 3-drogowy,przeczyściłem ,poruszałem sprężynami i podłączyłem pod siłownik i kilka razy przesterowałem napięciem.Po ponownym zamontowaniu wszystko wróciło do normy.Piec działa jak nowy.Drobne łzawienia z połączeń na oringi też po chwili zanikły.Jest OK.Problem rozwiązany.Nie rośnie ciśnienie,nie wyrzuca już eror (9 i 14).