Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Citroen C1 - Pioneer deh2028zc jak uruchomić tylne głośniki

30 Apr 2020 12:37 285 5
  • Level 2  
    Witam

Zainstalowałem sobie do samochodu radio fabryczne PIONEER deh 2028zc z bluetooth i obsługą USB.
    Auto Citroen C1 rok 2009, radyjko musi być minimum z roku 2012 bo wtedy pojawiły się w C1 w Peugocie 107 i w Toyocie Aygo.
    Radyjko działa super, minusem jest że ma aktywowane tylko przednie głośniki, tylne nie działają. Spróbowałem podłączyć się diagboxem w wersji 8,1. Dało się wyświetlić wszystkie ustawienia radia znalazłem funkcje FADER, która jest wyłączona obsługa tylko dwóch głośników.
    Dało się nawet zmienić ją na aktywna, niestety w trakcie telekodowania wszystko wisi na ekranie TELEKODOWANIE W TRAKCIE.
    Spróbowałem diagboxem w wersji 7,57, tam z kolei przed TELEKODOWANIEM ręcznym od razu dostałem info że telekodowanie niemożliwe kalkulator radia zablokowany. Da się usunać błędy wyświetlić wszystkie funkcje.

Proszę o pomoc jak uaktywnić tylne głośniki, czy da się jakoś odblokować radio może jkąś zworką tak aby przyjeło telekodowanie. Wiem że istnieje też możliwość update firmware przez USB, może tą drogą da się uruchomić tylne głośniki.

Pozdrawiam
    Pankol
  • Helpful post
    Level 37  
    pankol wrote:
    że telekodowanie niemożliwe kalkulator radia zablokowany

Tak nie raz pisze ale robisz kodowanie i idzie.
  • Level 2  
    Niestety u mnie nie idzie dalej, pojawia się napis Telekodowanie nieudane, lub czasem telekodowanie zakończone.
    Funkcja Fader jak była wyłączona tak jest dalej wyłączona.
    Zastanawiam się czy nie ma jakiegoś jumpera albo zworki w tym radiu żeby odblokować kodowanie przez K-line?
  • Level 37  
    pankol wrote:
    Funkcja Fader jak była wyłączona tak jest dalej wyłączona.

A głośniki masz podłączone ?
  • Level 2  
    Witam

Tak mam podpięte sprawne, sprawdzone głośniki, jak łączę się ponownie diagiem dalej pokazuje że Feder wyłączony, załączone tylko dwa głośniki.
    Może to wina Diaga, słyszałem że prawdziwe Telekodowanie można robić w pełni tylko do wersji 7.57, dla wyższych tylko w płatnym połączeniu internetowym.

Dodano po 10 [godziny] 57 [minuty]:

Dzisiaj wróciłem do diaga 7,2.
    Udało się odblokować FADER, yohuuuu!!!!

Dzięki za podpowiedź, naprowadziłeś mnie na rozwiązanie faktycznie tak samo jak na wersji 7,57 pisało że kalkulator zabezpieczony, ale teraz udało się zmienić parametr, a potem pomimo ostrzeżenia kliknąłem Telekodowanie i poszło.

Głośniki działają, temat zamknięty, da się diagiem załączyć tylne głośniki w PIONNER deh 2028zc.

Jeszcze raz dzięki!!!
  • Level 2  
    Witam

Tak mam podpięte sprawne, sprawdzone głośniki, jak łączę się ponownie diagiem dalej pokazuje że Feder wyłączony, załączone tylko dwa głośniki.
    Może to wina Diaga, słyszałem że prawdziwe Telekodowanie można robić w pełni tylko do wersji 7.57, dla wyższych tylko w płatnym połączeniu internetowym.

Dodano po 10 [godziny] 57 [minuty]:

Dzisiaj wróciłem do diaga 7,2.
    Udało się odblokować FADER, yohuuuu!!!!

Dzięki za podpowiedź, naprowadziłeś mnie na rozwiązanie faktycznie tak samo jak na wersji 7,57 pisało że kalkulator zabezpieczony, ale teraz udało się zmienić parametr, a potem pomimo ostrzeżenia kliknąłem Telekodowanie i poszło.

Głośniki działają, temat zamknięty, da się diagiem załączyć tylne głośniki w PIONNER deh 2028zc.

Jeszcze raz dzięki!!!

Dodano po 2 [minuty]:

Wróciłem do diaga 7,2, pomimo komunikatu, kalkulator zabezpieczony, dało się uaktywnić funkcję FADER, 4 głośniki aktywne.
    Dziękuję za podpowiedź!!!!

Pankol