Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy przełożenie karty sim z telefonu do routera poprawi jakość internetu?

30 Kwi 2020 13:11 153 5
 • Poziom 2  
  Hej, Do tej pory przez około rok korzystałem z internetu mobilnego na telefonie. Robiłem z niego router Wifi i spokojnie starczało na wszystkie urządzenia w domu. Od kilku tygodni natomiast jakość internetu drastycznie spadła. Podejrzewam, że ma to związek z kwarantanną i wszyscy w okolicy siedzą w domu i używają internetu ile wlezie.
  W związku z tym zastanawiałem się nad zakupem modemu obsługującego karty sim. Koniec końców to jest sprzęt dedykowany do dzielenia sygnału na kilka urządzeń. W przeciwieństwie do telefonu który posiada taką opcję ale nie jest od tego.

  Moje pytania natomiast są takie:

  Czy zainwestowanie w taki router pomoże rozwiązać przynajmniej częściowo problemy z prędkością internetu? Chodzi mi czy przełożenie karty sim z telefonu do routera wpłynie w istotny sposób na połączenie pomiędzy kartą a slupem którym się łączy? Teoretycznie powinno, bo wiele zależy od urządzenia w którym się znajduje. Chętnie bym otrzymał porady od kogoś kto głębiej w tych zagadnieniach siedzi.

  Nie wiem czy jest w takim przypadku sens inwestowania w router. Czy jedyną opcją jest poczekanie na powrót do normalności kiedy nie wszyscy w jednym momencie będą siedzieć w domu i używać internetu?

  Dzięki z góry za zainteresowanie.
 • Poziom 39  
  Jak lokalizacja jaki operator?
 • Poziom 2  
  Mieszkam na Wyspach Brytyjskich aktualnie. Moje pytanie raczej było czysto teoretyczne bo wiedziałem, że nie mogę podać lokalizacji w Polsce.

  Podam moje miejsce zamieszkania dla zasady ale pewnie postawiłeś pytanie z myślą o Polsce.

  Three UK i West Midlands.
 • Poziom 39  
  Pytałem o lokalizację bo trzeba wziąć pod uwagę moc sygnału jaka do ciebie dociera, czyli odległość od nadajników itp.
  Wiadomo, że telefon ma marną antenę i wewnątrz budynku sygnał jest tłumiony i podatny na zakłócenia.
  Ruter z anteną zewnętrzną ma większe możliwości.
 • Poziom 2  
  Na tyle na ile mogę Ci powiedzieć to wcześniej kilka tygodni temu pomimo, że telefon ma już swoje lata to zasięg sieci był na 75% praktycznie cały czas w miejscu gdzie sobie leżał.

  Teraz skacze pomiędzy 25 - 50 patrząc na ilość kresek zasięgu. Wyczytałem w artykule jednym, że im więcej podłączonych urządzeń do jednego masztu nadawczego tym bardziej spada mu moc rozsyłania sygnału. Logiczne w sumie.

  Postaram się wypożyczyć może od kogoś kto by miał jakiś router tego typu i sprawdzić na miejscu czy to zmieni cokolwiek.

  Najlepiej wiadomo by było mieć internet z kabla ale w zaistniałej sytuacji nigdzie tego nie załatwię i dodatkowo technicy się będą bronić rękami i nogami przed wizytą.

  Czysto teoretycznie powinno to poprawić połączenie.

  Dzięki mimo wszystko.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Zainstaluj w telefonie program NetMonster i daj screena z używanymi częstotliwościami.
  Pokaż też wynik z Network Cell Info z zakładek Wskaźnik i Dane.
  Jakie obecnie osiągasz prędkości UL/DL?
  Jakiej (której) kategorii masz modem w telefonie?