Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Kapie z zaworu bezpieczeństwa

Artus2000 30 Apr 2020 14:07 1422 3
    Artus2000
    Level 8  
    Witam,

Po wymianie bojlera musiałem odpowietrzyć instalację grzewczą i niestety niepotrzebnie ruszyłem zawór bezpieczeństwa (UDT 015-C-00 3bar) w piecu elektrycznym i teraz łajza kapie. Mieszkam na tzw. zadupiu i nie chcę wołać speca do takiej pierdółki. Pewnie to głupie pytanie, ale nie chcę bardziej narozrabiać. Jak przekręcę lekko w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara to leci z niego woda, w prawo zakręcam. Tylko że już tak dość mocno zakręciłem i dalej niestety kapie. To jest plastikowe pokrętło więc pytanie, czy jak mocniej docisnę to czy czegoś nie urwę, ukręcę itp. Oczywiście wiem, że to jest pojęcie względne, bo taki Pudzianowski jak by przekręcił, jego zdaniem lekko, to by pewnie wyrwał piec ze ściany. Raczej chodzi mi o to, czy jak przesadzę, to urwie się tylko pokrętło, czy coś się przekręci lub urwie w środku i woda zacznie się lać jak z wodospadu?

Kapie z zaworu bezpieczeństwa
  • Helpful post
    Pan.Kropa
    Level 28  
    Artus2000 wrote:
    Jak przekręcę lekko w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara to leci z niego woda, w prawo zakręcam. Tylko że już tak dość mocno zakręciłem i dalej niestety kapie.
    W takim zaworze należy te pokrętło co miesiąc przekręcić żeby rozruszać zawór co pozwoli usunąć zanieczyszczenia i osadzający się kamień powodujący jego nieszczelność. Jak cieknie to nic tam więcej nie dokręcisz bo to nie jest zawór czerpalny. Jeżeli ciśnienie w instalacji prawidłowe a zawór będzie przeciekać to niestety należy go wymienić.
    Artus2000
    Level 8  
    Pan.Kropa wrote:
    W takim zaworze należy te pokrętło co miesiąc przekręcić żeby rozruszać zawór co pozwoli usunąć zanieczyszczenia i osadzający się kamień powodujący jego nieszczelność

Aha. On nie był ruszany minimum od kilku lat. W takim razie poruszam nim trochę w lewo w prawo, może jakimś cudem kamień się wypłucze. A jak nie to do wymiany. Dzięki w każdym razie za szybką odpowiedź!
    Artus2000
    Level 8  
    Pan.Kropa wrote:
    W takim zaworze należy te pokrętło co miesiąc przekręcić żeby rozruszać zawór co pozwoli usunąć zanieczyszczenia i osadzający się kamień powodujący jego nieszczelność

Aha. On nie był ruszany minimum od kilku lat. W takim razie poruszam nim trochę w lewo w prawo, może jakimś cudem kamień się wypłucze. A jak nie to do wymiany. Dzięki w każdym razie za szybką odpowiedź!

Dodano po 53 [sekundy]:

Jest sukces!!! Jak napisałem tak zrobiłem. Pokręciłem, kamień wyleciał i jest git! Nie kapie!! Dobrze było jednak zapytać, bo inaczej bym pewnie kręcił na siłę bez sensu. Dzięki wielkie!