Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samochód dostawczy - Jaki samochód dostawczy do 28 tys na kurierke?

mateoo1994 30 Apr 2020 17:53 5649 10
    mateoo1994
    Level 2  
    Witam,

Mam zamiar kupić dostawczaka na kurierke, budżet to 28 tys. Jakie silniki polecacie?? Jestem mocno przekonany do Mastera 2.3 100-125 KM, ale interesują mnie również opinie na temat 2.3 multijet i innch. Oglądałem dziś 3 Mastery i każdy z nich był dramatem. Pozdrawiam !!
    decybel91
    Level 42  
    Będziesz jeździł sam? Jeśli tak to leasing na nowe auto ok 1600 miesiąc.
    mateoo1994
    Level 2  
    Dzięki za rady ale jednak będę celować w używkę. Interesują mnie opinie odnośnie silników.
    andrzej20001
    Level 43  
    Nowy na kuriera,jak awaria bedziesz musiał najmować auto.
    karolark
    Level 42  
    Jaka pake chcesz?
    Dwa lata temu kupiłem za 20 jumpera 2.2 z 2010 l1h1
    Jak do tej pory zadnych problemów trasa około 7l miasto 8l
    Co prawda nie kurierką ale bardzo dużo jezdze
    mateoo1994
    Level 2  
    karolark wrote:
    Jaka pake chcesz?
    Dwa lata temu kupiłem za 20 jumpera 2.2 z 2010 l1h1
    Jak do tej pory zadnych problemów trasa około 7l miasto 8l
    Co prawda nie kurierką ale bardzo dużo jezdze

Szukam L2H2. Słyszałęm dużo opinii odnośnie 2.2 i raczej wolę go omijać ale wiadomo jak dbasz tak masz.
    karolark
    Level 42  
    Też przed kupnem naslychalwm się o 2.2 ale odpukac jest ok
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    mateoo1994 wrote:
    nteresują mnie opinie odnośnie silników.
    SIlniki 2.0 i 2,3 są ok. Tylko przed kupnem weź auto na trasę żeby się nie okazało że pęknięta głowica lub wyje skrzynia jak się rozgrzeje. Średnio trzeba liczyć za rok auta 150kkm wzwyż .
    andrzej lukaszewicz
    Level 40  
    W tej kwocie bus to loteria 50/50. Kup jakiś z uszkodzonym silnikiem, (jak masz czas) i sam napraw/ogarnij silnik, wtryski od podstaw, wtedy pojeździsz. + Czyszczenie całego układu paliwowego łącznie ze zbiornikiem. Takie auta z pozoru dobrze wyglądające i do sprzedania , to w 50% miny w które trzeba zaraz włożyć 10 tys.
    Auto użytkowe ma pracować dzień i noc jak się da, przebiegi w 10-latkach to >500kkm.
    Ostatnio widziałem na warsztacie vivaro, optycznie lalka, 2017 a na szafie 550kkm, latał tylko po niemieckich autobahn'ach.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    andrzej lukaszewicz wrote:
    Auto użytkowe ma pracować dzień i noc jak się da, przebiegi w 10-latkach to >500kkm.
    Ostatnio widziałem na warsztacie vivaro, optycznie lalka, 2017 a na szafie 550kkm, latał tylko po niemieckich autobahn'ach.

KOlego Auto jak pracuje codziennie na trasie to rocznie robi 300kkm. WIem bo obsługuje firmy tranportowe i wiem jak przed przeglądami w aso cofa się liczniki.
    Dlatego nalegam by mocno kontrolować wpisy licznikó w busach.