Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magloop zakłócenia od silnika - Likwidacja zakłóceń od napędu kondensatora zmien

30 Kwi 2020 18:45 129 2
  • Poziom 4  
    Czy ktoś wymyślił jakiś fajny patent na napęd kondensatora zmiennego w magloopie (nie zakłócający odbioru przy strojeniu) W swojej pierwszej antenie mam silnik krokowy, działa sprawnie ale sieje okrutnie. Antena ma być na dachu więc ręczne (idealne) dostrajanie odpada. Może silnik pod anteną a moment przekazany np. wałkiem. Czy szczotkowy czy bezszczotkowy silnik?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Czy użyłeś krokowego. bo kontroler podczas strojenia "wiedział" ile kroków ma obrócić do danej częstotliwości, czy bo miałeś akurat krokowy pod ręką?
    Cy silnik ma być z przekładnią? Jakie napięcie zasilania?
    Michał
  • Poziom 4  
    Sterownik i silnik z przekładnią działają u mnie w sposób następujący : Sterownik posiada potencjometr którym mogę obracać w obie strony silnikem, płynnie zmieniając ilość i kierunek obrotów. Kręcę napędem do uzyskania najlepszego SWR. Faktycznie trzeba trochę wprawy, bo strojenie ostre. Kondensator bezszotkowy, do 30pF rosyjski, nadawczy od radiostacji.