Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Octagon SF8008 Combo UHD - Połączenie z TV Daewoo GTX-29G2K-100D

musculus 01 May 2020 00:50 477 5
 • #1
  musculus
  Level 17  
  Witam,
  Kupiłem tuner Octagon SF8008 Combo UHD. Podłączyłem go kabelkiem A/V i przejściówką 3xCINCH na SCART do TV DAEWOO GTX-29G2K-100D. Po wyłączeniu i ponownym załączeniu telewizora startuje on w trybie analogowego TV i dopiero z pilota trzeba przełączać wejście na AV. Wcześniej (przy poprzednim tunerze) telewizor sam się przełączał na AV po załączeniu tunera, ale tamten był podłączony przez pełny kabel SCART i wyjście było w trybie RGB. W nowym ma tylko 3 sygnały (Lewy kanał, prawy kanał i video). Czy da się jakoś zmusić telewizor do automatycznego wybierania wejścia AV tak, jak było przy poprzednim tunerze? Może da się zrobić jakiś układzik umieszczony w przejściówce generujący sygnał nakazujący wybranie wejścia, gdy pojawi się sygnał wizji na wejściu? A może da się jakoś zmusić telewizor, żeby po ponownym załączeniu startował nie w trybie TV, tylko z aktywnym wejściem AV? Macie jakieś pomysły?
 • #3
  musculus
  Level 17  
  LeDy wrote:
  Tak zrobić jak tu napisane.( n.8) https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2537758.html

  Czyli jeśli dobrze rozumiem: Muszę skądeś wziąć 12V i podać na pin 8 złącza SCART? 12V to się nawet dobrze składa, bo tyle ma zasilacz tunera. Tylko muszę sprawdzić, jak masy są połączone, żeby nie zrobić zwarcia.
 • #4
  LeDy
  Level 43  
  Tak ma być. Gdyby było łączenie przewodem scart(euro) to podanie napięcia na tą nóżkę przełącza TV w AV.
 • #5
  musculus
  Level 17  
  Jeszcze się nad jednym zastanawiam. Ten telewizor ma tryb serwisowy. W tym trybie oprócz regulacji takich, jak geometria obrazu są też jakieś bity konfiguracyjne. Czy da się gdzieś znaleźć opis tych bitów? Może któreś z nich pozwolą na zmianę sposobu uruchamiania TV (żeby zamiast z wbudowanego tunera analogowego startował z wejścia AV1)? Czy ktoś mógłby mi podać, gdzie znajdę opis tych bitów?
 • #6
  musculus
  Level 17  
  Problem rozwiązany. Znalazłem schemat tego telewizora i zobaczyłem, że z pinu 8 złącza SCART idzie sygnał na tranzystory Q730 i Q731. Zmostkowałem kolektory z emiterami tych tranzystorów i mam, co chciałem. Telewizor włącza się nie w trybie TV, a w trybie AV2. Dzięki za pomoc i temat zamykam.