Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Octagon SF8008 Combo UHD - Połączenie z TV Daewoo GTX-29G2K-100D

musculus 01 May 2020 00:50 477 5
    musculus
    Level 17  
    Witam,
    Kupiłem tuner Octagon SF8008 Combo UHD. Podłączyłem go kabelkiem A/V i przejściówką 3xCINCH na SCART do TV DAEWOO GTX-29G2K-100D. Po wyłączeniu i ponownym załączeniu telewizora startuje on w trybie analogowego TV i dopiero z pilota trzeba przełączać wejście na AV. Wcześniej (przy poprzednim tunerze) telewizor sam się przełączał na AV po załączeniu tunera, ale tamten był podłączony przez pełny kabel SCART i wyjście było w trybie RGB. W nowym ma tylko 3 sygnały (Lewy kanał, prawy kanał i video). Czy da się jakoś zmusić telewizor do automatycznego wybierania wejścia AV tak, jak było przy poprzednim tunerze? Może da się zrobić jakiś układzik umieszczony w przejściówce generujący sygnał nakazujący wybranie wejścia, gdy pojawi się sygnał wizji na wejściu? A może da się jakoś zmusić telewizor, żeby po ponownym załączeniu startował nie w trybie TV, tylko z aktywnym wejściem AV? Macie jakieś pomysły?
    musculus
    Level 17  
    LeDy wrote:
    Tak zrobić jak tu napisane.( n.8) https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2537758.html

Czyli jeśli dobrze rozumiem: Muszę skądeś wziąć 12V i podać na pin 8 złącza SCART? 12V to się nawet dobrze składa, bo tyle ma zasilacz tunera. Tylko muszę sprawdzić, jak masy są połączone, żeby nie zrobić zwarcia.
    LeDy
    Level 43  
    Tak ma być. Gdyby było łączenie przewodem scart(euro) to podanie napięcia na tą nóżkę przełącza TV w AV.
    musculus
    Level 17  
    Jeszcze się nad jednym zastanawiam. Ten telewizor ma tryb serwisowy. W tym trybie oprócz regulacji takich, jak geometria obrazu są też jakieś bity konfiguracyjne. Czy da się gdzieś znaleźć opis tych bitów? Może któreś z nich pozwolą na zmianę sposobu uruchamiania TV (żeby zamiast z wbudowanego tunera analogowego startował z wejścia AV1)? Czy ktoś mógłby mi podać, gdzie znajdę opis tych bitów?
    musculus
    Level 17  
    Problem rozwiązany. Znalazłem schemat tego telewizora i zobaczyłem, że z pinu 8 złącza SCART idzie sygnał na tranzystory Q730 i Q731. Zmostkowałem kolektory z emiterami tych tranzystorów i mam, co chciałem. Telewizor włącza się nie w trybie TV, a w trybie AV2. Dzięki za pomoc i temat zamykam.