Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poziomowanie Xenon opel signum

Albanos27 01 May 2020 12:15 1107 6
    Albanos27
    Level 4  
    Witam. Mam problem z poziomowaniem xenonow w oplu signum. Wgl nie ruszają, na desce miga kontrolka samochód z kluczem i ikona lamp ze strzałkami góra dół. Mechanik powiedział że błędu nie da się skasować i że winne mogą być silniczki w lampach. Na bezpieczniku nie ma wgl prądu. Ktoś wie gdzie powinienem szukać problemu? Dlaczego do bezpiecznika nie dochodzi prąd? Dzięki za zainteresowanie
    Aleksander_01
    Level 42  
    A cóż to był za szpec ?
    -mioł komputer
    -umioł sie podpiąć
    -umi czytać po polsku
    i na tym jego wiedza się skończyła. Zmień mechanika, tego omijaj kilometrowym łukiem.
    Albanos27
    Level 4  
    Rzekomo szpec prymasort. Ale trza będzie pewnie jakiegoś lepszego dorwać skoro mówisz że to zwykły Janusz. Myślałem że ktoś miał taki problem i wie co może być
    Aleksander_01
    Level 42  
    Albanos27 wrote:
    Myślałem że ktoś miał taki problem i wie co może być

Miałem wiele razy, najczęściej moduł AFL do wymiany, kiedyś też miałem że wtyczka wypadła z gniazda lampy. Czy u Ciebie musi być tak samo ?
    F50
    Level 16  
    Witam
    Sprawdź bezpiecznik w komorze silnika nr 19 - zasila on moduł AFL odpowiedzialny za sterowanie światłami i często lubi płatać figle z poziomowaniem - trzeba oglądnąć wiązkę czy nie ma przetarć, zwarć do masy, niewykluczone są również zimne luty na układzie AFL.
    Druga sprawa to podpięcie interfejsu dedykowanego do Opla jak Tech2, OP-Com, Opel Scanner, MDI - odczyt błędów, sprawdzenie wartości jakie pokazują czujniki wysokości.
    Albanos27
    Level 4  
    Bezpiecznik cały, wtyczki sprawdzałem 3 razy. Jedynie opcom pozostaje albo sterownik afl sprawdzić. Po weekendzie spróbuję ogarnąć i dam znać może pomoże komuś na przyszłość
    specjalistasamochody
    Level 18  
    trzeba zacząć od dobrej diagnostyki. Takie pytania w tym wypadku co może być to tylko strata pieniędzy.