Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] De'Longhi Magnifica ESAM 3550 - Nie robi cappuccino - podgrzewanie proszę czekać

01 Maj 2020 12:47 270 10
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie,

Mam następujący problem z ekspresem De'Longhi Magnifica ESAM 3550.

Ekspres nie robi kaw mlecznych - po naciśnięciu guzika cappuccino wyskakuje komunikat "podgrzewanie proszę czekać", kawy normalne robią się normalne. Pomierzyłem bezpieczniki termiczne na grzałce, wydają się dobre - przejście jest.

Spotkał się ktoś z podobnym problemem?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    A czy jak trwa grzanie to zaparzacz się nagrzewa?
  • Poziom 9  
    Dziękuję za zainteresowanie.

Nie wiem co ma Pan na myśli zaparzacz się nagrzewa - ale obie grzałki ( i ta górna 1400W i ta od pary 1000w są gorące).

Zaobserwowałem teraz takie zjawisko że z elektrozaworu pary te grubsze wężyki raz leci woda a raz jakby powietrze.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    To tak jakby woda wrzała i leci para. Nie wiem czy nie winą jest źle działający czujnik NTC
  • Poziom 9  
    A można jakoś sprawdzić, pomierzyć czujnik NTC? jakie powinien mieć wartości... nie chcę zamawiać części pokolei.
    Zastanawiam się jeszcze jak można sprawdzić elektrozawór na grzałce pary.

Edit:
    Pomierzyłem czujniki NTC - maja ok 147kohm (znalazłem że powinny oscylować ok 150-mogę się mylić)
    Grzałka pary ma ok 52ohm więc też jest ok.
    Bezpieczniki termiczne przewodzą.

Zostają elektrozawory? Tylko który - jeden znajduje się przy sprzęgle spieniacza a drugi przy grzałce pary.
  • Poziom 9  
    Wymienione oba elektrozawory oraz pasta pod czujnikami NTC - niestety bez zmian.

Po naciśnięciu przycisku cappuccino wraca do "gotowy" lub wyświetla "podgrzewanie proszę czekać", raz na parę wciśnięć zaczyna lecieć mleko a po chwili woda - tak jakby chciał zaciągać mleko ale nie potrafi.

Gdy wciskam gorąca woda na zwykłej dyszy wyskakuje "proszę czekać" i wraca do "gotowy" - czasami uda się że leci woda ale słaby strumień.

Może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Sprawdzić czy grzałka jest prosta (wizualnie czy się nie wygięła) oraz wymienić dwa bezpieczniki termiczne.
    Spotykałem się z sytuacją, że dostały trochę temperatury i się rozłączaly.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Bezpieczniki są tanie i łatwo dostępne. Więc warto je wymienić. Zdarza się że nie pracują prawidłowo jak mają kilka lat
  • Poziom 9  
    Dzięki serdeczne za odpowiedź.

@nioop grzałka wydaje się być prosta, foto w załączeniu.

W takim razie zamawiam bezpieczniki termiczne.
    De'Longhi Magnifica ESAM 3550 - Nie robi cappuccino - podgrzewanie proszę czekać

De'Longhi Magnifica ESAM 3550 - Nie robi cappuccino - podgrzewanie proszę czekać
  • Poziom 9  
    @Piter3040 @nioop mieliście racje, wymiana bezpieczników termicznych załatwiła sprawę, dzięki bardzo za pomoc.
  • Poziom 9  
    @Piter3040 @nioop mieliście racje, wymiana bezpieczników termicznych załatwiła sprawę, dzięki bardzo za pomoc.

Dodano po 3 [minuty]:

wymiana bezpieczników termicznych rozwiązała problem.