Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp 4520s - Odłączenie karty graficznej

01 Maj 2020 12:58 135 6
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie. Posiadam laptop jak w tytule z kartą graficzną ati która jak w tym modelu jest wadliwa. Laptop uruchamia się lecz bez obrazu i więc moje pytanie, czy jeśli dołączę zasilanie karty ati, cewke lub całość GPU ram oraz drobnice laptop uruchomi się na karcie z CPU intel? Robił ktoś coś podobnego? Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Według mnie to nie zadziała, miałem Toschibe L500 z grafiką na MXM ATI3470 która padła i niestety wyjęcie grafiki nie uruchomiło grafiki zintegrowanej w mostku (platforma Core2Duo). Podejrzewam że jest możliwość ale zapewne trzeba przelutować jakąś drobnice na płycie głównej.
  • Spec od komputerów
    Podaj oznaczenie MB.
  • Spec od monitorów
    Na tym forum napisano
    Cytat:
    Fraza: Hp 4520s Szukaj na wybranych forach Znaleziono 259 wyników

Kilka mówi o płycie , ? o odłaczeniu grafiki.
    Cytat:
    HP ProBook 4520s , płyta z napisem

S_Intel M\B
    H9265-4.
    48 4GK06 041

Raczej szukaj serwisu
  • Poziom 9  
    No core duo nie miał opcji karty graficznej intel plus dodatkowa... Taka opcja występowała w pierwszej generacji intel i3 i w układach AMD Athlon II. Taki myk zrobiłem w jakimś acerze z gf 740 gdzie przy starcie pokazywalo paski a przy lądowaniu systemu bsod. Odłączyłem cewke zasilania tego nv i odpalio na samym intel i wszystko działało i nie wiem czy w moim przypadku to podziała. Mogę wszystko rozlutowac związane z GPU jeśli to coś da.
  • Spec od monitorów
    Masz SM pod płytę ( 48 4GK06 041 ), min.str.24...do 28
    -chipset HM57
    - kbc smsc kbc1098-nu
    - dodatk.gpu 216-0774009 ( lub 216-0774207) / oba chip są zapisane w Bios

:idea: spróbuj z "czuciem" dmuchnąc na chip grafiki
    - będzie obraz masz winnego
    - dalej brak > wtedy możliwe i inne uszkodzenianp. coś z zasilaniem , bios
    Tylko pomiary coś powiedzą.

p.s
    Tam potrzeba dużo elementów zdjąć...
    W SM masz opisane ,które dla DISC / które dla UMA

W zał. Wsad Bios (jaki*.zip) (chip gpu... 4209), po rozpakowaniu jako *.rom
  • Poziom 9  
    Ok rozmontuje all co związane z GPU plus Rom check wsad z załącznika jak nie odpali to wsad zobaczymy czy coś da dzięki za fatyge za info jutro odpale ht bo odpalam grilla