Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus K53S - Podłączony, ładuje ale nie ładuje

01 Maj 2020 19:38 570 22
  • Poziom 4  
    Witam

Kupiłem nowa baterie i zasilacz z firmy polion zasilacz 19V 4,74A 90W bateria 6600mAh/71Wh

Podłączyłem i tak bateria się nie ładuje. Odinstalowałem sterowniki baterii trzymałem 20s guzik włączenia i nic nie pomaga. Na ekranie cały czas miga AC Mode a ikona bateria raz jest z symbolem wtyczki a raz nie i tak na zmianę. Na bateri działa jak i na samym zasilaczu.

Laptop po formacie. Bateria w środku małą tez wymieniłem na starej baterii tak samo przeleżała kilka lat w laptopie
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. Co do baterii to nie mam pojęcia, jakiej jest jakości, ale jeśli chodzi o zasilacz - lepiej kupić używany oryginał za 50 złotych. Miałem w ręku starszy model. Chłodzenia prawie nie było, z elementów zabezpieczających jedynie bezpiecznik, ze względu na brak chłodzenia ważyło to tyle, co pusta mydelniczka (i taki sam dźwięk wydawało przy stukaniu).

Nie wiem, czy nowsze produkty są nieco lepsze, ale jakie by nie były - do używanego oryginału nie mają startu.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    laptop działa zarówno na samej baterii / jak i na samym zasilaczu

:idea: zaś brak ładowania

to logicznie myśląc uszkodzenie tkwi w chargerze ,którego pewna część odpowiada za ładowanie

Na tym forum o tym modelu napisano blisko 1000 tematów
    :!: ale zawężając zapytanie mamay tylko do poczytania
    Cytat:
    Fraza: Asus K53S charger Szukaj na wybranych forach Znaleziono 17 wyników

1-wszy pomocny Link
  • Moderator - Komputery Serwis
    Podłącz inny zasilacz, jedynie tak się przekonasz, czy to wina kupionego.
  • Spec od monitorów
    Jesli masz na pin.5 ACDET BQ24740 zmierzone 2,7V tzn. charger widzi baterię.
    - podaj dokł. opis z płyty i nr. rev. (były róznice)

Te tranzystory które mierzysz to polowe P-ch czyli jesli na bramce ok. 8-10V to są otwarte i wej. wyj. polowego masz nap. +19V z zasilacza (klucze otwarte)

przykłądowa aplikacja BQ740

Cytat:
    Podaj nap. na pin.
    REGN, EXTPWR... DPMDET#, LPMD, IADAPT
    ! pin.10 VREF > tu masz mieć 3.3V , jak nie ma " kina nie będzie"

SM na ten K53s ( rev. powyżej 3.1...5.1) nie ma !
    Trzeba po datasheet BQ24740 , jest trochę inaczej właczany niż w datasheet
    - tam powinien być wzm. operacyjny LM358 ? (lub LM393) sterowany z pin.15 BQ24740 (IADAPT).....
    Trzeba to sobie rozrysowac i zobaczyc " jak i co się z czym je" lub zassać SM od COMPAL LA-4082P, tam jest "podobny" charger i zliżone rozwiązanie

Także platforma Quanta SX6 ma podobne rozwiązania!!

p.s
    1. musisz zobaczyć który z PQ8802/8808 jest pierwszy w klczu, który drugi i czy sa otwarte
    2. w tej serii często padał mały tranzystor , z codem (w2f )/ obok złacza LVDS
    * pisano na forum
    3. czasem jako PQ8808 bywał podwójny Polowy
  • Poziom 4  
    @lisek

Układ ładujący MB39A132
    Płyta rev 2.1

Czy na mb39132 mam sprawdzić pin 17?

17-pin 0v
    Na 1 pin mam 18,4V

Tranzystor w2f na wszyskich 3 nóżkach 19.4v

Wiem ze tranzystora nie sprawdza się wpiętego w układ ale na test diody przewodzi na wszystkich 3 nóżkach
  • Spec od monitorów
    1. W2F (PMBT2907A)
    2.
    Cytat:
    Fraza: MB39A132 Szukaj na wybranych forach Znaleziono 91 wyników

Są pomiary na pin"ach (poczytaj jego datasheet)
    - np. ACIN, ACOK
    Co do ukł. pracy tego MB39a132 ..... masz Link, gdzie podano namiar na SM
  • Spec od monitorów
    Wybitnie za mało, jak poczytasz np. datasheet i tematy z forum.

Cytat:
    ...jesli na pin.4 MB39 .. to tamtejszy dzielnik R przyjdzie Vcc ( 19V) (czyli nap. jest > 1.25V ) i wtedy na ACOK powinno być 5V, .....
    * reszta jak pisałem

Lub na forum Link

• Poziom 43  
    Blusik98 napisał:
    @lisek
    W2F wylutowalem i sprawdziłem na test diody między baza i kolektorem i przewodzi z emitrem tak samo wiec npn do wymiany.

Tak tranzytor ma. Z bazy na emiter tak samo (prawie) jak z bazy na kolektor.
  • Poziom 4  
    DiZMar napisał:
    Blusik98 napisał:
    @lisek
    W2F wylutowalem i sprawdziłem na test diody między baza i kolektorem i przewodzi z emitrem tak samo wiec npn do wymiany.

A nie powinien pisać Jak każdy tranzystor 0.5v na teście diodzie. A nie ze przewodzi w każda stronie obojętnie jak dam kable
  • Poziom 43  
    Blusik98 napisał:
    DiZMar napisał:
    Blusik98 napisał:
    @lisek

A nie powinien pisać Jak każdy tranzystor 0.5v na teście diodzie. A nie ze przewodzi w każda stronie obojętnie jak dam kable

Nie napisałeś, że przewodzi w obie strony. Napisałeś, że między bazą a kolektorem tak samo jak bazą a emiterem czyli jest dobry.
  • Poziom 43  
    Blusik98 napisał:
    @DiZMar

Czyli do wymiana jak przewodzi w każda stronie nie zależnie co mierze z czym

Jeżeli w każdą stronę to uszkodzony.
  • Poziom 4  
    @DiZMar
    @7jacek7

Kupiłem zamiennik z tme włożyłem i nadal na ekranie miga ac mode.

W2f sprawny po uruchomieniu i wyłączeniu.

Czy baterie trzeba wyładować do zera aby zaczęła ładować Coś jak w starej noki. Kolega mi mówił ze miał taki problem iż mu nie chciało ładować wylądował do zera baterie kilka razy półkula włącznik, podłączył ładowarkę i zaczęło ładować.