Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie wózkiem invacare g50

Automatyk1712 01 May 2020 21:32 702 4
    Automatyk1712
    Level 2  
    Witam szanownych kolegów, jestem nowy na forum, chociaż korzystałem z niego już nie raz bo ludzie tutaj mają naprawdę ogromną wiedzę, dlatego też zwracam się do Was z moim problemem, zakupiłem wózek elektryczny za 400 PLN invacare g50 niestety nie ma on panelu sterującego, a najtańszy jaki znalazłem kosztuje 800 pln. To sporo pieniędzy moje pytanie brzmi czy da się sterować regulatorem prędkości wózka w inny sposób niż oryginalny panel? Model sterownika to dynamic dx pmb sas. Może wystarczy zbudować jakiś prosty modulator np na ne555, potrzebuje tylko regulacji prędkości, reszta funkcji jazd mi zbędna. Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś coś może poradzić. Pozdrawiam
    Szyszkownik Kilkujadek
    Level 36  
    Teoretycznie nie jest problemem zrobić sterowanie dla silników 24V DC. Praktycznym problemem jest bezpieczeństwo. A co z hamulcem postojowym? Co z hamowaniem ogólnie?
    Masz moduł centralny a brakuje Ci tylko manetki? Czy masz po prostu goły wózek?
    Automatyk1712
    Level 2  
    Witam, hamulce są na lince mechaniczne więc to nie problem, mam sterownik i wszystko, brakuje tylko manetki
    Szyszkownik Kilkujadek
    Level 36  
    Zatem trzeba rozpracować czy manetka jest tylko prostym "jojstick" i sygnały z niej są np. zmieniająca się rezystancją cZy też może komunikuje się ze sterownikiem używając jakieś magistrali i protokołu.
    Jeśli to drugie to będzie bardzo trudno.
    Niestety obawiam się że pewnie będzie to coś w rodzaju RS485 i ich autorskiego protokołu.
    Automatyk1712
    Level 2  
    Właśnie że nie rezygnacją.ale to już nie ważne zr9bilem regulator pwm na ne 555 i niby się sprawdził, teraz mam kolejne pytanie, zamówiłem zestaw do montażu mostka H w celu zrealizowania zmiany kierunku przód tył. Moje pytanie brzmi, czy mogę sterować tranzystor t1 albo t2 w zależności od kierunku jazdy, bezpośrednio z wyjścia ne 555 wtedy mógłbym na zasilanie mostka podać stale napięcie 24v i sterować tranzystorami w mostku w celu regulacji obrotów. Dobrze myślę? Dodaje schemat mojego regulatora i mostka H Sterowanie wózkiem invacare g50 Sterowanie wózkiem invacare g50 A i jeszcze jedna kwestia mianowicie zdalne sterowanie, czy da się do pilota z zaginionego autka rc dorobić nowy odbiornik?