Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NXP w pełni wciela firmę Catena w swoje centrum rozwojowe RF

ghost666 01 Maj 2020 22:49 276 0
 • NXP w pełni wciela firmę Catena w swoje centrum rozwojowe RF
  Przez ostatnie osiem lat biuro projektowe Catena dostarczyło NXP Semiconductors wiele rozwiązań w zakresie Wi-Fi i Bluetooth. Firma ta została zakupiona przez NXP w 2012 roku, ale dopiero teraz została w pełni wcielona w struktury spółki. W momencie nabycia, NXP mimo posiadania 100% udziałów, zezwolił firmie na komercyjne działanie i realizację projektów dla zewnętrznych firm. W momencie przejęcia NXP stanowiło 60% sprzedaży Cateny, a teraz stanowi około 80%.

  NXP postanowiło jednak przenieść całą grupę do wnętrza swoich struktur. W oświadczeniu firma podaje:

  "15 kwietnia zespoły zarządzające NXP i Catena ogłosiły przyszłą ścieżkę rozwoju dla Catena Holding B.V. - biura projektowego z siedzibą w Delft w Holandii, które od 2012 roku w całości jest własnością NXP Semiconductors.

  Od wielu lat specjalistyczna wiedza Cateny przyczynia się do przyspieszenia rozwoju NXP w zakresie bezpiecznych połączeń w samochodach i urządzeniach IoT. W przyszłości planuje się przekształcenie Cateny w całkowicie wewnętrzne Centrum Projektów Radiowych dla rozwijających się firmy NXP (...)."

  Firma Catena została założona w 1986 roku w Delft w Holandii przez zespół, który chciał wprowadzić do branży nową metodologię projektowania analogowych układów scalonych i RF. W różnych projektach rozwojowych i warsztatach projektowych prowadzonych przez wiodące w branży firmy, takie jak Ericsson, Philips, Texas Instruments, Catena z powodzeniem przedstawiała swoją metodologię projektowania układów scalonych zarówno swoim klientom, jak i własnym zespołom projektowym.

  NXP podaje, że chociaż działalność zewnętrzna Catena nie była aż tak znacząca, to firma nadal będzie wypełniać określone obowiązki, dopóki nie zostaną one w pełni zrealizowane. Według LX Regera, dyrektora ds. Technologii NXP "Catena jest dla nas bardzo istotna. Właśnie dlatego wykonujemy ten ruch". Wskazuje on również, że ​​NXP stopniowo zwiększa swoje zdolności w zakresie technologii Wi-Fi i Bluetooth, a niedawne przejęcie Marvella jest również częścią tej strategii. "Jestem bardzo podekscytowany bliską współpracą z zespołem Cateny w ramach mojego własnego zespołu w centrum projektów RF" dodaje Reger.

  Źródło: https://www.eetimes.com/nxp-fully-absorbs-catena-within-rf-competence-center/

  Fajne! Ranking DIY
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9741 postów o ocenie 7911, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.