Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Bosch SRS45T62EU/01 - Ciągle piana, nawet bez detergentu

02 Maj 2020 00:42 279 10
  • Poziom 8  
    Witam, jakiś czas temu usłyszałem w trakcie cyklu zmywania, jakby szum wody był jakiś stłumiony. Uchyliłem drzwi i w zmywarce była masa piany. Zacząłem ją obserwować i zauważyłem, iż do końca cyklu woda pieni się. Postanowiłem sprawdzić podstawowe punkty w niej, czyli dopływ i odpływ wody, przeczyścić zawór odpowietrzający płaszcza wodnego, sprawdzić elektrozawory oraz sprawdzić presostat. W sumie nic nie znalazłem. Mikroswitch presostatu dziwnie łączył na mierniku, więc podjąłem decyzję o wymianie. Samego switcha nie można dostać, ale w dobrej cenie nowy, kompletny presostat dostałem. Wymieniłem. Uważam, że jest więcej wody, niż wcześniej.
    Wyłączyłem nabłyszczacz a samą kieszonkę przepłukałem wodą, więc nie może on mieć wpływu.
    Zmieniłem kostki na inne i wraz podobnie.
    Teraz próbuję puszczając kilka cykli na pusto wypłukać zmywarkę ale wraz sama woda, bez detergentu się pieni! Kurna zgłupiałem. Jak woda się może tak pienić? Proszę o pomoc, bo nic z tego nie rozumiem.
    Na zdjęciu zmywarka w trakcie mycia na pusto i bez detergentu. Czy to jest normalne?

Zmywarka Bosch SRS45T62EU/01 - Ciągle piana, nawet bez detergentu
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista AGD
    Na początek sprawdź, czy maszyna grzeje wodę.
  • Poziom 8  
    nares napisał:

Potwierdzam, że jest grzanie. Właśnie puszczam trzeci pusty cykl po wymianie presostatu i wraz piana.
  • Poziom 12  
    A o nablyszczaczu sie zapomnialo ?
    To on robi te piane.
  • Poziom 8  
    nares napisał:

Powtarzam poraz kolejny że go nie ma! A zbiorniczek przepłukany! Masz lepsze pomysły? 4 liter bym nie zawracał jakbym tego nie sprawdził
  • Poziom 22  
    To został tylko zbiorniczek z solą. Może tam przyczyna ?
  • Specjalista AGD
    MikroPstryczek napisał:
    Wyłączyłem nabłyszczacz
    W jaki sposób?
    MikroPstryczek napisał:
    a samą kieszonkę przepłukałem wodą,
    W jaki sposób?
    MikroPstryczek napisał:
    Teraz próbuję puszczając kilka cykli na pusto wypłukać zmywarkę, ale wraz sama woda, bez detergentu się pieni! Kurna zgłupiałem. Jak woda się może tak pienić? Proszę o pomoc, bo nic z tego nie rozumiem.
    Nie ma przebacz, musi być detergent.
    MikroPstryczek napisał:
    Na zdjęciu zmywarka w trakcie mycia na pusto i bez detergentu. Czy to jest normalne?
    Przy obecności detergetu oczywiście. Odpowiedz szczegółowo na dwa pierwsze pytania. Bo coś czuje, że ktoś zamiast błyszczyku nalał płynu do płukania do dozownika.
  • Poziom 12  
    Nabłyszczacz też się pieni ( jak robiłem test na "sucho" kiedy zejdzie woda do regeneracji ) to też była piana.

A wtedy opcji wyłączenia nabłyszczacza do zera nie znałem ( programowe ) a mechanicznie na 1 nie wyłącza go.
  • Poziom 8  
    W sterowaniu masz 0 i 1. Obecnie jest na zero. Płukanie zaś uzupełnienie zbiorniczka wodą, a potem ściągnięcie strzykawką i tak aż do skutku. Jako, że zawsze coś zostaje to zdjąłem przedni panel i odchylając drzwiczki z pionu do pionu, a potem ręcznie dźwigienką wypuszczałem resztki ze zbiorniczka ile się da.
    Ale po wymianie presostatu i po wielu płukaniach samej komory głównej wreszcie uzyskałem czystą wodę. Na samej kapsułce na koniec nie widziałem piany jak dotychczas, więc zostaje mi obserwować maszynę.
  • Specjalista AGD
    Powinno być ok, jeśli rzeczywiście został do dozownika nalany płyn do naczyń zamiast błyszczyka to jego wypłukanie nie jest łatwe, starczy kropla płynu w układzie wodnym zmywarki by wygenerować spore ilości piany i spore problemy z jej usunięciem.
  • Poziom 8  
    Wymieniłem presostat, a płyn do nabłyszczania rozcieńczyłem 1:2 i jest dobrze.