Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sub pod siedzenie....

02 Paź 2005 19:08 3678 6
  • Poziom 13  
    mam pytanie jak to gra....
    i cz warto cos takiego kupić....
    mam pytanie co sądzicie o małych subach aktywnych samochodowych umieszczanych pod siedzeniem autka....
    Np. takim o nastepujących parametrach:

Car Sound CS-101

Subwoofer aktywny o mocy 100 W

głośnik o średnicy 12 cm
    pasmo 30 Hz - 200 Hz
    impedancja 4 omy
    100 W (Verstarkerleistung)
    bass reflex
    przełącznik fazy 0/180
    przełącznik filtra 120 Hz / 80 Hz
    regulacja wzmocnienia (gain)
    włączanie przez radio (uruchamia się wraz z włączeniem radia)
    wejście niskonapięciowe 400 mV (max) na wtykach chinch/RCA (do radia z wyjściem na sub lub wzmacniacz)
    wejście wysokonapięciowe 1,5 V (max) z głośników (jeśli radio nie ma specjalnych wyjść)
    wymiary w mm 295 x 210 x 80

Dodam iż do tej pory nie miałem żadnego suba w autku .....
    wieć jak dla całkowitego laika moge być z niego na początku zadowolony....od czegoś trzeba zacząć....aby potem mieć odniesienie...
    Dodam iż cena za jaką moge go mieć to około 100 pln.....
    mam w tym momencie w aucie 6 głośników - standardowych montowanych w salonie przez fiata do Punto....
  • Poziom 11  
    na twoim miejscu niezawracalbym sobie d... takim subem

to jakis komercyjny wynalazek - jak cos co jest napedzane glosnikiem 12 cm!!! moze dac odpowiednie cisnienie akustyczne ito bedac jeszcze wlozone w mala przestrzen pod siedzeniem???

powiem tak - ten wynalazek to moim zdaniem: uzytecznosc - 5, akustyka - 0, kasa/jakosc - 1
    moje zdanie juz znasz

jak chcesz cos co ma naprawde grac to posprzataj bagaznik (chyba ze masz maluszka albo podobny wynalazek) i wrzuc tam dobrze zestrojona skrzynke min 35 litrow na min 25 cm przyzwoitym glosniku.
    Na tych rzeczach niewolno oszczedzac na maxa - sam sie otym przekonalem
    Co nieznaczy ze niemozna zlozyc przyzwoitego suba aktywnego (i mam tu na mysli osobny a nie zintegrowany wzmacniacz) za 400-450 zł.
    wedlug mnie to jest min kasy ktora trzeba na cos takiego wydac zeby miala sens inwestycja.

pozdrawiam
  • Poziom 13  
    a więc ajki tani głośnik polecacie i jaki wzmacniacz do tego???
  • Poziom 12  
    Tani znaczy gorszy, nie warto oszczędzać a później być nie zadowolonym. Lepiej uzbierać kase i kupić coś sensownego
  • Poziom 20  
    na poczatek 1002C alphard
  • Poziom 22  
    Rademal napisał:
    na poczatek 1002C alphard
    i wzmacniacz CDI, bo jest mocniejszy od Alphard ale sie spali po miesiącu.

ja już bym chyba wolał rasowego STX, bo wyjdzie skrzynia mniejsza niż 50litrów, no i będzie BR, co da lepszy efekt końcowy, STX GDN27-150-4ss, a jak by sie udało wzmacniacz ponad 200rms używany wylicytować to STX GDN 27-300-4ss, wogóle STX teraz ma nowe głośniki i jest nawet seria typowo samochodowa, myśle że warto spróbować, żaden z tych głośników nie kosztuje więcej niż 150zł, co jeszcze bardziej powino dać troche do myślenia.

niech założyciel posta może napisze co ma za samochód, itp, itd.
  • Poziom 14  
    s_s napisał:
    mam pytanie jak to gra....
    i cz warto cos takiego kupić(...)
    Car Sound CS-101(...)

Nawet o tym nie myśl! Miałem i załamałem się totalnie - zrobiłem potem sam suba i z tego CS-101 wykorzystałem tylko wzmacniacz:D
    Generalnie porażka!!!
    sMaD napisał:
    (...)niech założyciel posta może napisze co ma za samochód, itp, itd.(...)

s_s napisał:
    mam w tym momencie w aucie 6 głośników - standardowych montowanych w salonie przez fiata do Punto...
    :D