Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wnętrze lampy RGB Armadillo

zonkil 02 Maj 2020 12:43 930 0
  • Udało mi się odkupić lampę RGB Armadillo najprawdopodobniej stosowaną do oświetlenia budynków. Zbudowana z 36 power LED RGB.

Po rozkręceniu ukazał się zasilacz 48V 3A. Pod nim sterownik współpracujący z zewnętrznym panelem którego nie było więc nie udało mi się uruchomić lampy

Wnętrze lampy RGB Armadillo Wnętrze lampy RGB Armadillo

Samo sterowanie LED-ami oparte na przetwornicy DC/DC ZXLD1362.

Z braku możliwości uruchomienia na oryginalnym sterowniku postanowiłem przerobić lampę na kolorofon sterowany z pilota. Zamówiłem najtańszy sterownik do taśm RGB:

Na wyjściu 12V a układ ZXLD1362 sterowany max 2.5V. Po rozkręceniu sterownika okazało się, że procesor steruje 3 tranzystorami MOSFET napięciem 5V. Więc na każdym kanale zbudowałem dzielnik napięcia na potencjometrach aby mieć jak największą regulację. Na samym początku okazało się, że uszkodzony jest czerwony kolor i musiałem zamówić przetwornicę.

Po zamontowaniu nowej i uruchomieniu układ od razu się uszkodził ponieważ przy napięciu >30V diody pobierały ponad 1.5A. Wysterowanie przetwornicy do najniższego napięcia 0.3V nie dało możliwości obniżenia napięcia poniżej 30V.
    Zastosowałem przetwornicę step down obniżającą napięcie do 25V z 48V do zasilania czerwonego koloru.
    Wyregulowałem poszczególne napięcia i złożyłem wszystko w całość.

Mikrofon oraz czujnik podczerwieni wystawiłem na zewnątrz:

Tak oto prezentuje się lampa w działaniu:

Największe problemy miałem z przylutowaniem nowych układów ZXLD1362 do druku na aluminiowej płytce. Montaż hotair powodował uszkodzenie driverów przez zbyt wysoką temperaturę. Nie chciałem rozbierać samej lampy ponieważ jest ona sklejona hermetycznie więc ustawiłem pobór prądu dla każdego koloru na około 500mA.

Dziękuję za zainteresowanie.

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    zonkil
    Poziom 31  
    www.serwisowo.com.pl

Naprawa:
    -komputerów PC,
    -laptopów, netbooków
    -telefonów komórkowych, nawigacji GPS,
    -elektroniki użytkowej, RTV, MP3/MP4

Lutowanie stacją HOT-Air z użyciem mikroskopu XTL-IV,
    Specjalizuje się w: naprawa autocom, delphi, wow
    zonkil napisał 2326 postów o ocenie 188, pomógł 75 razy. Mieszka w mieście Kraków. Jest z nami od 2005 roku.