Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wiertarka Bosch PBH 3000 FRE - nie startuje

02 May 2020 17:18 378 6
  • Level 9  
    Witam.
    Mam problem z wiertarką BOSCH PBH 3000 FRE. Nagle przestała działać.
    Po rozebraniu przylutowałem jeden przewód na swoje miejsce, niestety nic to nie dało - wiertarka nadal nie działa.
    Włącznik podaje napięcie dalej i dociera ono do uzwojenia stojanu jednak silnik nie startuje. Szczotki nie są jeszcze zużyte całkowicie.
    Czy macie jakieś pomysły co może być jeszcze nie tak?
  • Level 39  
    Witam .
    Stojan posiada dwie cewki ,które musisz sprawdzić czy mają przejście.
  • Level 9  
    nikusert wrote:
    Witam .
    Stojan posiada dwie cewki ,które musisz sprawdzić czy mają przejście.

Witam!
    Dziękuję za próbę pomocy.
    Sprawdziłem i jest przejście. Jakieś sugestie jeszcze macie ?
  • Level 39  
    Sprawdź czy jest przejście z szczotek na wirnik.
  • Level 24  
    dawid17_96 wrote:
    Po rozebraniu przylutowałem jeden przewód na swoje miejsce

Mógłby kolega dawid17_96 opisać dokładniej o co chodzi z ty dolutowaniem przewodu na swoje miejsce
    -a jak z zabezpieczeniami termicznymi ?
    -są to czasami małe elementy które przerywają obwód na stałe i stąd efekt braku pracy
  • Level 9  
    nikusert wrote:
    Sprawdź czy jest przejście z szczotek na wirnik.

Sprawdzone - jest

klm787 wrote:
    Mógłby kolega dawid17_96 opisać dokładniej o co chodzi z ty dolutowaniem przewodu na swoje miejsce
    -a jak z zabezpieczeniami termicznymi ?
    -są to czasami małe elementy które przerywają obwód na stałe i stąd efekt braku pracy

Przylutowałem przewód M1 idący do elementu przeciwzakłóceniowego (1 617 328 032) ponieważ był oderwany z momencie gdy rozebrałem rączkę
    Wiertarka Bosch PBH 3000 FRE - nie startuje

Jeżeli chodzi o zabezpieczenia termiczne to nie do końca wiem gdzie je znaleźć i jak sprawdzić
  • Level 39  
    Jak wygląda ten element przeciwzakłóceniowy ,czy jest to kondensator na dwóch przewodach ,czy przelotowy.Sprawdź jeszcze działanie (łączenie )przełącznika obrotów prawo-lewo,gdyż jego usterka (brak przejścia ),może być powodem że wiertarka nie działa.Wystarczy że jeden styk nie będzie łączył (są dwa styki przełączne).Styki przełączają cewki stojana względem szczotek ,co powoduje zmianę kierunku obrotów wiertarki.