Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi Redmi Note 7 zablokowany

wala122 02 May 2020 18:52 4611 4
    wala122
    Level 8  
    Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc, zablokowałam sobie telefon Xiaomi Redmi Note 7 z 2019 roku gdyż chciałam zresetować go do ustawień fabrycznych bo chcę go sprzedać, wylogowałam się z konta Google, ale nie nie z konta Xiaomi, bo zapomniałam ID. I całkiem mi się zablokował, cały czas chce kod a ja nie znam go, znajomy mówi, że będę musiała telefon odesłać do Warszawy do serwisu bo jest jeszcze na gwarancji, ale to długo potrwa i chciałabym sama to zrobić. On cały czas wyświetla coś takiego jak"Fastbook" czy Fastroom i jest zielony android. Co zrobić bo nawet nie wiem czy będzie czynny od poniedziałku Salon Orange a mamy już tylko jeden salon w Maxie. To będzie trwało długo, mi się spieszy, poradżcie co zrobić? Jeszcze na dodatek ta zaraza się przyplątała, pech. Znalazłam w internecie opis, ale nie znam j.angielskiego, drugi jest po polsku ale aż 27 pozycji trzeba zrobić i pościągać na kompa jakieś usb, drivery itp, ja tego nie zrobię, funkcje są po angielsku opisane w tabelkach, znajomy też nie umie. Proszę, doradżcie, czy tylko zostało mi wysłanie telefonu? Dziękuję za radę
    blahfff
    Level 39  
    wala122 wrote:
    wylogowałam się z konta Google, ale nie nie z konta Xiaomi, bo zapomniałam ID

Jesli konto Xiaomi bylo dodane to nie moglas go zapomniec, bo nazwa/numer jest podany w ustawieniach. Konto Xiaomi moze miec 3 formy - numer wygenerowany przez Xiaomi, numer telefonu badz adres e-mail - mozna ich uzywac zamiennie.

Quote:

On cały czas wyświetla coś takiego jak"Fastbook" czy Fastroom i jest zielony android.

Fastboot. Po prostu zrestartuj urzadzenie przytrzymujac dluzej klawisz wlacznika i sciszania. Powinien uruchomic sie do Androida gdzie po drodze i polaczeniu z internetem poprosi cie o zalogowanie na uzywane wczesniej konto Xiaomi. Jesli to twoje konto, jako login mozna podac numer telefonu badz adres e-mail.

Quote:

On cały czas wyświetla coś takiego jak"Fastbook" czy Fastroom i jest zielony android.

Operator zasadniczo ci nie pomoze bo to blokada antykradziezowa. W najlepszym wypadku, jesli posiadasz dowod zakupu a urzadzenie kupione bylo w Orange, moga zaoferowac wyslanie do serwisu producenta ktory "odepnie" telefon od konta.

Quote:

Znalazłam w internecie opis, ale nie znam j.angielskiego, drugi jest po polsku ale aż 27 pozycji trzeba zrobić i pościągać na kompa jakieś usb, drivery itp, ja tego nie zrobię, funkcje są po angielsku opisane w tabelkach, znajomy też nie umie.

Szkoda czasu, tym bardziej ze telefon trzeba by otworzyc, skorzystac z testpointa itp, a takie odblokowanie jest tymczasowe. Trwale odblokowanie jest mozliwe jedynie poprzez zdalne odlaczenie urzadzenia od konta Xiaomi na serwerze - to niestety jest usluga odplatna.

Jesli masz gwarancje, to rzeczywiscie jest twoje urzadzenie i masz dowod zakupu - jak najbardziej z tego skorzystaj.
    wala122
    Level 8  
    Xiaomi Redmi Note 7 zablokowany Wczoraj wysłałam im na xiaomi.com moje dane i login który mam taki jak tu, drugi raz też na nr telefonu, odpisali mi, że do 3 dni przyślą mi kod odblokowania bo wczoraj mi podali ale mój smartfon go nie przyjmuje, odpisuje validation, error ID. Jak za 3 dni mi nie pomogą to wyślę go do serwisu, mam wszystkie papiery na niego z Orange na moje dane osobowe, zakupiony w sierpniu ubiegłego roku w Orange. Dziękuję na razie za rady bo na wielu portalach napisali, że konto Xiaomi Mi jest w celu zablokowania przed kradzieżą telefonu i tego bez serwisu u nich się nie obejdzie. Od poniedziałku u nas będzie otarty prywatny serwis telefonów ale wtedy stracę gwarancję więc zaczekam 3 dni, a potem salon Orange i wysyłka do Warszawy, pewnie miesiąc czekania. Na razie dzięki, napiszę jak się to skończyło bo chyba nie będzie telefon do wyrzucenia. Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia.
    blahfff
    Level 39  
    wala122 wrote:
    Od poniedziałku u nas będzie otarty prywatny serwis telefonów ale wtedy stracę gwarancję więc zaczekam 3 dni, a potem salon Orange i wysyłka do Warszawy, pewnie miesiąc czekania.

Trwale odblokowanie to tak jak wspomnialem, jedynie zdalnie, czyli wlasnie przez uzyskanie kodu. Prywatny serwis albo zrobi ci to odplatnie - koszty powyzej 100zl, albo taniej, ale np za pomoca jakiegos boxa (chocby tego wspomnianego w poscie wyzej) poprzez odinstalowanie uslug Xiaomi - telefon po kazdym restarcie bedzie pokazywal blad i nie bedzie mozna dodac sobie swojego/nowego konta Xiaomi.

Zasadniczo, jesli masz gwararancje i wszystko zie zgadza a danych do konta rzeczywiscie nie pamietasz badz podaniem numery telefonu/adresu e-mail nie pomaga to polecalbym jednak skorzystanie z gwarancji i wysylke do serwisu autoryzowanego.

Niestety, albo i stety, to dosc skuteczna i upierdliwa blokada.
    wala122
    Level 8  
    Tak zrobię, wysyłam do serwisu Xiaomi, jest w Warszawie, nie mam innego wyjścia, cały czas mam na wyświetlaczu FASTBOOK i jak przytrzymam włączenie i minus klawiszami to każe mi podawać ID, już nawet znalazłam w przeglądarce ID w Firefox ale też nie przyjmuje, wreszcie znowu mi napisał abym czekała 3 dni bo od rana bo wczoraj cały dzień robiłam im alarm. Ale najpierw zaczekam na ten kod od nich, jak to nie pomoże to go wyślę do nich. Co kupi się nowszy telefon to większe zabezpieczenia, na Samsungu to samo, oni chyba tam nie mają co robić to wymyślają durne logowania. Dziękuję na razie, pozdrawiam.