Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat B5 FL - Zablokowane tylne drzwi.

zxcdominik1205 02 May 2020 19:31 3630 10
    zxcdominik1205
    Level 6  
    Witam
    Miałem zablokowane tylne drzwi, rygiel był cały czas na dole. Po ciągnięciu klamki wewnętrznej podnosił się i opadał. Próbowałem na kilka sposobów- pilotem, ręcznie. Zdecydowałem się zdemontować tapicerkę. Największy problem to rozblokowanie zamka od wewnątrz. Jak to zrobić? Wrzucam zdjęcia poniżej.
    Aleksander_01
    Level 42  
    Normalnie, przecinak w rękę, w drugą rękę młotek i naparzamy. Robimy to umiejętnie aby nie uszkodzić blach. Jak rozbijesz plastik (obudowę) to z mechanizmem dasz sobie radę. Innego wyjścia nie ma.
    koleś kit
    Level 39  
    Z tego co pamiętam to piny silniczka idą bezpośrednio do wtyczki.Schemat, i teoretycznie można podać napięcie po wyjęciu wtyki ze słupka.Jak nie ma zimnych lutów lub nie padły szczotki to otworzy.Teoretycznie.A jak nie to jak kolega wyżej radzi.

Moderated By CameR:

Piny silniczka idą bezpośrednio do wtyczki w module szyby elektrycznej
    Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

Aleksander_01
    Level 42  
    Wystarczy że silniczek leży lub jakaś krańcówka i możesz sobie podawać napięcie jakie chcesz.
    zxcdominik1205
    Level 6  
    Wydaje mi się, że to elektronika. Mam to od dłuższego czasu. Raz przypadkiem się otworzyły, ale nie miałem warunków, żeby rozebrać. Bezinwazyjnie jest możliwość ?
    koleś kit
    Level 39  
    Tak jak pisałem lub młot.Podwójne ryglowanie kolego.
    Aleksander_01
    Level 42  
    Jest jeszcze jedna metoda - uderzasz w zamek młotkiem lub przecinakiem i jednocześnie próbujesz go otworzyć pilotem, często przynosi zamierzone skutki.
    zxcdominik1205
    Level 6  
    Jak wymienie na nowy to skończona praca, czy będzie generował jakieś błędy?
    koleś kit
    Level 39  
    Widze że ktoś próbuje zrobić ze mnie idiotę.
    Dlatego napisałem że potrzebny schemat tak?A jak nie ma szyb el. z tyłu bo tego nie wiemy, to gdzie niby idzie wiązka?Kto tu kogo wprowadza w bład?A jak już kolega chciał pomóc to trzeba było napisać że to piny 7,17.Przy zdjętej tapicerce dostęp do modułu jest dobry.Zawsze tak lepiej spróbować niż katować młotem.Powodzenia.
    zxcdominik1205
    Level 6  
    Zamek odryglowany. Całość bez uszkodzeń. Stanowcze uderzenia w zamek i w tym samym momencie wysyłanie sygnału z pilota.