Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie światłowodu bezprzewodowo?

02 Maj 2020 20:44 531 12
  • Poziom 4  
    Mój znajomy opowiadał mi o czymś takim że ma mikrotika na słupie ze światłowodem a drugiego na domie i w ten sposób ma światłowód tylko bez kopania czy innych takich. I moje pytanie jest takie czy faktycznie da się tak zrobić czy coś nie zrozumiałem bo niedawno się przeprowadziłem i chciałbym zastosować coś takiego bo w moim przypadku jest duży problem kopaniem pod światłowód rur a słupów energetycznych nie mam blisko.Odległość od słupa to jest jakieś 150m więc raczej nie było by problemu z zasięgiem ,więc jak się tak da to fajnie by było jakby ktoś podesłał link z takim zestawem i czy dostawca by się na to zgodził - ''skyware''.
  • Specjalista Sieci, Internet
    No wiesz, niektórzy potrafią zbudować kabel bezprzewodowy, aż dziwne, że jeszcze nikt Nobla za to nie dostał.
    Znajomy nie ma światłowodu, tylko radiolinię ze słupa, do którego to słupa doprowadzone jest łącze optyczne (światłowodowe). Z podobnym skutkiem (może trochę gorszym) mógłby kupić usługę u dowolnego operatora radiowego.
    Chcesz mieć światłowód z jego zaletami, to doprowadź kabel do domu. Chcesz mieć radiolinię po wifi - to tak jest to technicznie możliwe, o ile na słupie będzie zasilanie i operator się zgodzi na takie partactwo.
    Nie licz jednak, na to że będzie działać stabilnie i bezproblemowo jak kabel. Moim zdaniem nie kupuje się mercedesa, żeby go maluchem holować, ale jak kto woli.
  • Poziom 4  
    Ale mi znowu nie potrzeba jakiś wielkich prędkości itp. Chwiałbym kupić u operatora pakiet 250Mb/s więc zakładając że dostane 200Mb/s a ping będzie (już po radiu) jakieś 20ms czy nawet 40ms to dla mnie jest to super opcja mimo wszystko.
  • Poziom 4  
    Ty czegoś nie rozumiesz światłowód daje nieograniczoną ilość danych pobieranych a radiówka nie poza tym KOPANIE NIE WCHODZI W GRĘ a takie rozwiązanie i tak będzie szybsze niż obecny tmobile cz nawet skyware bo do 20Mb/s
    Ty myślisz, że internet radiowy to tylko taki od operatora z kartą SIM? Radio to znacznie szersze pojęcie i podchodzi pod niego też ta prowizorka, jaką chcesz zrobić.
    Jak chcesz, to rób, to Twoje pieniądze i Twoje usługi. Po prostu będziesz miał Mercedesa holowanego za maluchem. Wiele osób maluchem jeździło i mówili, że lepszego auta nie ma. Jak będzie działać w praktyce, to nikt Ci nie powie, bo nikt z nas do tej pory nie odważył się czegoś takiego zmontować klientowi. Dzwoń do operatora, pytaj, testuj. No i pamiętaj, że do tego słupa musisz z domu doprowadzić zasilanie elektryczne, albo inaczej będziesz codziennie nosił tam akumulator.
    GardenDog napisał:
    Ty czegoś nie rozumiesz światłowód daje nieograniczoną ilość danych pobieranych a radiówka nie

Czyli nawet nie zadałeś sobie trudu przeszukania strony operatora..., już nie mówiąc o przejrzeniu linków Ci wskazanych.
    Ze strony operatora:
    "Czy mój Internet w sieci Skyware jest limitowany?
    Nasza usługa dostępu do Internetu jest nielimitowana. Mogą Państwo korzystać z niej bez ograniczeń!"

Na forum pytasz co zrobi op, na forum pytasz na co się zgodzi, na forum pytasz o sprzęt opa?
    Masz pytania, tu pytaj:
    https://www.skyware.pl/formularz-kontaktowy.html
  • Poziom 4  
    PARAMETRY:
    Prędkość pobierania: 10Mb/s
    Prędkość wysyłania danych: 1 Mb/s
    Liczba adresów IP: 1
    Limit pobierania danych: BRAK
    za 59 zł miesięcznie tak to rzeczywiście dobra oferta szczególnie gdy w tmobile mam nielimitowany do 20Mbit/s za 36zł, tylko mi chodzi w tym wszystkim by internet był tani szybki i NIELIMITOWANY
  • Poziom 26  
    GardenDog napisał:
    Ty czegoś nie rozumiesz światłowód daje nieograniczoną ilość danych pobieranych a radiówka nie poza tym KOPANIE NIE WCHODZI W GRĘ a takie rozwiązanie i tak będzie szybsze niż obecny tmobile cz nawet skyware bo do 20mb/s

Witam
    Wtrącę się do tematu ale to chyba Ty czegoś nie rozumiesz :idea: :idea: :idea:
    Światłowód, hmm bez ograniczeń ;) spytaj operatora jakie ma ograniczenia :).
    Przeczytaj dokładnie to co napisali próbujący Ci pomóc. To co wypisujesz to po prostu kosmos.
    Nie musisz nic kopać, znaleźć tylko dobrego operatora (dostawcę) u którego jesteś w zasięgu :D . Z tego co widać -Rzeszów nie powinno być problemu ;)
  • Poziom 43  
    Jest jeszcze opcja światłowodu jako linii napowietrznej. U mnie bardzo popularna. Ze cztery slupy, Panie @GardenDog na Pański koszt, parę zezwoleń i jazda...bez limitu. :D
  • Poziom 4  
    Podłączenie światłowodu bezprzewodowo?
    Więc słupy najpewniej odpadają kopanie też a operator radiowy nie spełnia oczekiwań jakieś sugestie?
  • Moderator - Sieci, Internet
    @GardenDog to wszystko zależy od operatora nie od nas na forum. To z nim musisz gadać na ten temat.
    GardenDog napisał:
    Mój znajomy opowiadał mi o czymś takim że ma mikrotika na słupie ze światłowodem a drugiego na domie i w ten sposób ma światłowód tylko bez kopania czy innych takich. (...) ,więc jak się tak da to fajnie by było jakby
    ktoś podesłał link z takim zestawem i czy dostawca by się na to zgodził - ''skyware''.

Pierwsza sprawa to pytasz się sąsiada, czyj jest link radiowy (radiolinia) "przedłużający" światłowód - czy robił go operator internetu, czy sąsiad. To najistotniejsza kwestia. Bo to nie jest tak, że po prostu kupujesz sobie radiolinię, wieszasz ją na słupie i już. O nie... ;)